בן כספית ואריה אלדד

"זאת הפגנה אזהרה לממשלה - חובה עלינו להגביר את הקצב"

רועי נוימן, ממובילי המחאה נגד הרפורמה המשפטית, על הגבלת ההפגנות בנתב"ג: "המשטרה עושה את עבודה עם יותר מידי אנרגיות, חצו פה גבולות"


לקראת ההפגנה הצפויה מחר (ב') בנתב"ג, משטרת ישראל הגבילה את ההפגנות נגד הרפורמה המשפטית לאיזור טרמינל 1 בלבד. כמו כן, במשטרה אסרו על כניסה לשטח האווירי והגבילו את כמות המפגינים היכולים להיכנס לאזור.

רועי נוימן, ממובילי המחאה נגד הרפורמה, שיתף את משנתו בנושא: "אם מישהו רוצה לדבר עד כמה המשטרה נחמדה ונעימה איתנו, יש לי כמה אנשים שחטפו רימונים בראש ונקרעה להם האוזן מאלימות של שוטרים. המשטרה עושה את עבודתה ולפעמים עם יותר מדי אנרגיות, חצו פה גבולות, ולתאר את זה כאילו הם נחמדים איתנו זה פשוט לא נכון".

בהמשך, הוסיף כי "אנחנו לא מגיעים מחר לחסום את נתב"ג,, אנחנו מגיעים להפגין שם. אין לנו שום רצון לשבש את הטיסות ולהפריע לאנשים שטסים או שחוזרים לארץ. זו הפגנת אזהרה לממשלה, שיהיה ברור שאם הם יביאו עוד פעם את החוקים הדיקטטורים שלהם ועוד פעם ינסו לעשות שינויים משטריים בלי הסכמה רחבה, זה ייגמר בדיוק כמו בסבב הראשון. אמרנו לאורך כל הדרך – אם נצטרך להגיע לימים של קריאה שנייה ושלישית, המדינה לא תשתוק כי אנחנו לא מוכנים לחיות בדיקטטורה, אנחנו נגיע לשם. סד הזמנים עכשיו הוא הרבה יותר קצר. קצת שוכחים את זה, אנחנו כבר הפגנו כמה פעמים בנתב"ג, מותר להפגין במדינת ישראל, גם בנתב"ג, אנחנו לא מגיעים לחסום כבישים, אנחנו קוראים לכולם להפגין מול טרמינל 3".

"זו התראה לממשלה. בסבב הראשון היו שלושה חודשים של חקיקה, כעת הממשלה מסלימה את זה בצורה מאוד מהירה ורוצה להעביר חוקים תוך חמישה שבועות, ולכן כבר מהרגע הראשון חובה עלינו להגביר את הקצב ולהזכיר לממשלה שהדברים האלה לא יעברו. אם נצטרך להגיע למצב שהמדינה תושתק בגלל שמנסים להעביר חקיקה דיקטטורית שהעם לא רוצה בה באחוזים מטורפים... אי אפשר לכפות על עם ישראל לחיות בדיקטטורה, זה לא יקרה. אז כרגע זו הפגנת אזהרה, אם נצטרך להגיע לימים שנצטרך לממש את האזהרות נגיע לזה, כבר היינו שם, יודעים שאנחנו מסוגלים לעשות את זה, אנחנו עושים את זה רק על ידי אנשים שמגיעים עם עצמם ונוקטים עמדה", סיכם. 

עריכה: נויה חסון 

02/07/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מחאה נגד הרפורמה בנתבג
מחאה נגד הרפורמה בנתבג  |  צילום: אריק מרמור פלאש90
Paris