ינון מגל ובן כספית

"זה שבוע של חירות וחופש, מה הטירוף שלכם הדתיים?"

לוינסון הסביר את חשיבות קיום מצעדי הגאווה, למורת רוחו של חברו לאולפן • מגל: "למה תולים את הדגל בעיר במשך חודש? אתה מקדש איסור בתורה"


כמדי יום ראשון, שבו לאולפן ינון מגל וחיים לוינסון, ושוחחו על שלל האירועים העדכניים בזירה המדינית והפוליטית מן העת האחרונה. בפתח הדברים, שוחחו השניים על דת, כדורגל, וכמובן - על ענייני הרייטינג של ינון בתוכניתו 'הפטריוטים'. 

"זה הדגל של העיר? למה חודש שמים את דגל הגאווה בתל אביב?", תהה מגל. "ביפו אין דגלי גאווה. מה שיש לכם, חבורת בורים ועמי ארצות, זה את שבוע הגאווה והמחאה החברתית. אלו הטקסים החילוניים? מעגלה מלאה, עברת לעגלה ריקה. למה לא לעשות שבוע של אכילת טרפות? בואו נעשה גם שבוע או חודש הטרפות, הרמסים והשרצים, ונקרא לו חודש העוצמה". 

בהמשך, הוסיף: "בוא נחגוג גם את זה שאנחנו אוכלים תמנונים. אתה מקדש איסור בתורה, אתה מקדש את הבורות, ולכן אני מתנגד לזה. זה הכל. שכל אדם יעשה את מה שהוא רוצה, רק שלא יקדשו את החטא. מה אתה לא מבין? הבעיה היא הדגל". 

בתגובה, השיב לוינסון: "אבי מעוז, שמור שבת. מה אתה נדחף לי? דווקא ממך הייתי מצפה להכיר בשבוע הגאווה כשבוע חשוב. שבוע הגאווה זה שבוע של חירות וחופש. מאות אנשים שמה היה חטאם? שבנים אהבו בנים? מה קרה? מה הטירוף שלכם הדתיים? בן הלך עם בן, מה קרה? כן, זו חגיגה. נאכל מה שטעים לנו". 

02/07/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


חיים לוינסון
חיים לוינסון  |  צילום: 103fm
Paris