בן כספית ואריה אלדד

"לא פיגוע שמשנה כללי משחק, המחבל ניצל את ההזדמנות"

ראש הדסק לענייני ערבים צבי יחזקאלי ('חדשות 13') על המחבל שביצע את הפיגוע בת"א: "ג'נין היא רק תירוץ לתנועה שמתחנכים על פיה כל כך הרבה ילדים"


פיגוע משולב אירע היום (ג') ברחוב פנחס רוזן בנאות אפקה בתל אביב, זאת כשהמחבל, עבד אלוהאב עיסא חוסין חלאילה, שוהה בלתי חוקי בן 20 מהעיירה הפלסטינית סמוע שבדרום הר חברון, פגע בתחנת אוטובוס והחל לדקור את הנוכחים במקום.

"הטעות הייתה שאמרו שהוא מקבל טיפול בגלל שהוא חולה סופני. זה אחיו, מכאן הבלבול, אז יכול להיות שגם היה לו אישור להיכנס או שהוא שב"ח. אני שמעתי כמה גרסאות", אמר יחזקאלי.

לדבריו, "אני לא יודע אם הוא עשה את זה בידיעה, בהכוונה. אבל כמו שאני גם מכיר את כל הדינמיקה של הטרור, כנראה הוא מצא את עצמו עובר בחור של הגדר בדרום הר חברון עם רכב ופשוט אפשר לעשות הנפקה טובה".

יחזקאלי ביקש להדגיש כי "אל תשכחו שהמשפחה שלו תקבל עכשיו קצבה, הוא ייחשב כגיבור. לא לשכוח, זה לא פיגוע שמשנה כללי משחק, אבל בטח יש גם סיבה כביכול - ג'נין. אני אישית חושב שלא תמיד צריך סיבה, אבל כשיש גובה להבות כזה, בהחלט הוא מנצל את ההזדמנות הזו".

"כשיש פיגוע, אנחנו בעצם קוצרים כבר את הסופה - על מה הילד הזה התחנך, מה השאיפות שלו, מה הוא ראה לנגד עיניו, וכל אחד שיבין האם זה בגללנו או לא. ג'נין זה רק תירוץ, לדעתי גם כיבוש זה רק תירוץ לתנועה שקיימת ומתחנכים על פיה כל כך הרבה ילדים פלסטינים וזה הדבר המדאיג. אם אנחנו מדברים על ג'נין, אז תראו את הילדים בג'נין ותבינו למה מחנכים אותם ולאן הם הולכים", טען יחזקאלי.

מה אתה שומע מג'נין? הפעולה שם עוד נמשכת?
"אני חושב שהמבצע הזה ייזכר באמת בזה שצה"ל נטרל את היכולת של החמושים לאיים בכלי נשק הכי אפקטיבי שלהם שזה הנשק עצמו, וחשיפת המטענים, אבל זה רק גירוד קצה קצהו של מה שיש בג'נין. יש עוד עבודה. אני חושב שהצבא והדרג המדיני-פוליטי מסתפק בזה".

04/07/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צביקה יחזקאלי
צביקה יחזקאלי  |  צילום: רונן אקרמן
Paris