סיון כהן

"אנחנו עכשיו במלחמת עצמאות חדשה"

ניצב בדימוס אריה עמית, לשעבר מפקד מחוז ירושלים של המשטרה, על עמי אשד: "הוא פשוט לא נכנע לטירוף של השר לביטחון פנים שרצה לראות דם ברחובות"


ההפגנות עולות שלב, וכך גם קצב התקדמות חקיקת חלקים ברפורמה המשפטית. ניצב בדימוס אריה עמית, לשעבר מפקד מחוז ירושלים של המשטרה, שוחח עם סיון כהן ב־103fm והתייחס למצב הפוליטי והמדיני לאור ההתפתחויות בנושא הרפורמה המשפטית והפגנות הענק נגדה ברחבי המדינה.

"עמי אשד פעיל פוליטי במדים?", שאלה כהן בפתח השיחה, ועמית השיב בנחרצות: "יש לנו בעיה איומה. גם בכנסת וגם בממשלה חברו אנשים מטורפים, חשוכים, משיחיים, אנטי ציוניים, שפשוט מרתקים את המדינה הזו כל יום יותר. כל יום הם עושים עוד משהו רע. הם מקשקשים שטויות, משקרים, מתנפלים על האנשים הלא נכונים. זה פשוט מפחיד. אנחנו במלחמה. הייתה מלחמת עצמאות ב־48' ועכשיו אנחנו במלחמת עצמאות חדשה כי הם הולכים להשמיד את המדינה".

עוד תקף אריה עמית את השר איתמר בן גביר: "בואי ניקח את השר לביטחון פנים שקורא לעצמו השר לביטחון לאומי - עבריין מורשע, צעצוע אבל עבריין, תומך טרור, פירומן, משיחי, הורס את המשטרה, כל מה שהוא יודע לעשות זה לצאת לרחוב ולצרוח 'לכו עם נשק'".

באשר לדבריו של העיתונאי ברנו טגניה בצל ההשוואות בין התנהלות המשטרה במחאת יוצאי אתיופיה להתנהלות במחאות כעת, טען: "ברנו טגניה לא היה צריך להיכנס לזה. ברנו טגניה מה לעשות הוא אתיופי, הוא מפסיק להיות אובייקטיבי. ההפגנות של האתיופים אין להשוות אותן להפגנות שקורות עכשיו כי בהפגנות של האתיופים הם השתמשו באלימות אדירה, שרפו מכוניות, איך אפשר להשוות את זה בכלל? המשטרה מתחילה רגיל והיא עולה ועולה ככל שהמפגינים עולים. אז אין להשוות את ההתפרעות האיומה שהייתה של האתיופים. חוק הפעולה והתגובה".

"אני טיפלתי במאות הפגנות של חרדים בירושלים, זה הפגנות אגרסיביות, אלימות. מפקדי המחוזות בחלקם יודעים איך לעשות את ההבדלה, ועמי אשד הוא אחד הקצינים הכי מקצועיים, הכי יודעים לעשות את ההבדל, הכי יודעים לשלוט במצב כמו שצריך וכמובן שהוא לא פוליטיקאי. הוא פשוט לא נכנע לטירוף של השר לביטחון פנים שרצה לראות דם ברחובות, הוא לא הסכים שיהיה דם ברחובות ולכן העיפו אותו מהמשטרה", זעם.

בנוסף, הכריז עמית כי "אנחנו רואים בדיכאון גדול את ההרס המוחלט שעושה השר הלא אחראי הזה למשטרה. הוא פשוט פירק את המשטרה. הוא עבריין, עבריין יודע לנקות? עבריין עלוב, עבריין צעצוע. הוא יודע לקלקל, הוא יצר מצב בחוסר הבנה מזעזע, 7 חודשים לפני הזמן הוא הודיע שהמפכ"ל לא מקבל עוד שנה, הפך את המפכ"ל לסמרטוט רצפה, חלק מהניצבים מתחילים במסע ליקוק. הוא מתקן? הוא הורס. יש בריחה מהמשטרה. אין גיוס כי אנשים לא רוצים לבוא לארגון החולה הזה. את כל ההבטחות שלו אפשר לתלות על הקיר. הוא לא עושה שום דבר בנושא ביטחון, הוא עושה המון בנושא הרס המשטרה".

לשכת השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר בתגובה: אריה עמית היה ניצב כושל. התסכול שלו שיש שר שמשנה את מה שהיה נהוג במשטרה עשרות שנים, משנה את תרבות השקר ומביא קונספציה אחרת - גורמת לו לתקוף את השר שוב ושוב, אבל זה בסדר, עמית יכול להמשיך לתקוף והשר בן גביר ימשיך לעשות שינויים במשטרה - הגיע הזמן לשנות.

עריכה: שני רומנו

06/07/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אריה עמית
אריה עמית  |  צילום מסך: 'רשת 13'
Paris