איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"הרשתות היו מבוהלות פחות אם בר דוד היה לצדם"

ענת ביקרה את התנהלותו של יו"ר ההסתדרות נוכח הודעת קבוצת 'ביג' לקראת ההפגנות מחר: "בינתיים רק השתיקה מהדהדת חזק" • טור אישי


הבוקר כינה כאן ח"כ אלמוג כהן מעוצמה יהודית בתוכנית שבע תשע, את בעלי מרכזי הקניות 'ביג' חזירים. אלמוג אף הוסיף שיחסום מחר בגופו את שער הכניסה למרכז הקניות בבאר שבע, כדי לאפשר לבתי העסק ולקונים להיכנס. לא לחזירים. מאז שהבעלים של 'ביג' חי גאליס הודיע שיסגור את שערי כל מרכזי הקניות פרצה מהומה ענקית. כולם גם חיכו למוצא פיו של יו"ר ההסתדרות, או למוצא פיהם של ארגוני המעסיקים, שום תגובה לא הגיעה.

בכל זאת החקיקה מתקדמת מהר, ביטול עילת הסבירות מתוכנן להצבעה לקריאה ראשונה הלילה, ומארגני המחאה מארגנים יום שיבוש נוסף בכל הארץ, ובראשו עוד הפגנת ענק בנתב"ג. אגב גם ההסתדרות הרפואית בדילמה, האם להתייצב בכל הכוח לצד המחאה.

ובינתיים אחרי כל הצעקות, קבוצת 'ביג' מודיעה בצהריים שהיא עומדת מאחורי החלטתה. שמירה על הדמוקרטיה היא הבסיס להחלטה. יחד עם זאת מדגישים הבעלים שככל שיהיו שוכרים במרכזים שיבקשו לפתוח עסקים, היא תכבד את רצונם ולא תמנע מהם שום מהלך. אגב, בעלי עסקים שבכל זאת ירצו לסגור לא יישלמו שכר דירה על היום הזה, כך באשר לתגובת בעלי 'ביג'. 

ובסוף שוכרי החנויות, בתי הקפה ורשתות המזון היו צועקים פחות ומבוהלים פחות אם יו"ר ההסתדרות היה מתייצב לצדם בכל הכוח. בינתיים רק השתיקה מהדהדת חזק.

10/07/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


טור אישי
טור אישי  |  צילום: Ingram Images,103fm
Paris