איריס קול

טוויסט בעלילה

אוהד חיטמן על ההפקה של בי"ס רימון, כחלק ממסלול הלימוד למחזות זמר: "מרגש שיש כבר קבוצות מתוך הלימודים שכותבים מחזות זמר לתיאטרון הרפרטוארי"


הזמר והיוצר אוהד חיטמן שוחח עם איריס על המחזמר השנתי של בית הספר רימון 'טוויסט בעלילה'. המחזמר שיוצג מחר (ד') ונוצר במסגרת מסלול הלימוד למחזות זמר של חיטמן, ובהפקתו האומנותית.

הוא סיפר: "בבית ספר רימון יש לי את הזכות להוביל בשנים האחרונות תוכנית, מגמה של מחזות זמר. זה אולי המקום היחיד בחיים שלי שאני עובד ולא במרכז, אלא אני חייב להיות בשביל אנשים אחרים, ובאמת הנהלת 'רימון' נתנה לי יד חופשית כבר שבע שנים, ואני מחנך את הדור הבא. התלמידים בסוף השנה יוצרים מחזמר מקורי בלי עלילה, אלא סביב נושא, שהרעיון שלו הוא שכל השירים וכל הדמויות מתחילות בנקודה אחת השיר, ואז אתה מבין שמה שחשבת שהשיר הוא עליו, זה בעצם לא הנושא. זה משהו שהוא חדשני כל כך – אולם אני המורה הראשי, אבל יש צוות מורים שעובד במקביל, ואפילו הוא זה שמוביל את המופע. יש לנו אפילו סוג של פסיכולוגית, שעובדת איתם נפשית איך יוצרים פרויקט גדול".

בהמשך, טען כי מצב מחזות הזמר בארץ מתחזק: "הדבר המדהים הוא שכשיש בעיות כלכליות, חברתיות, היסטוריות, אנשים מחפשים את המקום לברוח אליו ולהתנתק. המצב בארץ לא טוב ואנשים מחפשים את השעתיים להתנתק וללכת ולשמוע דברים שהם לא השגרה שלהם. לבדר את השגרה שלהם".

עוד הבהיר: "אני חייב לומר שאולי אני המורה, אבל אני מרוויח שלושה דברים מאוד גדולים שם – אני כל הזמן חוזר על החומר הזה ואני בכושר. דבר שני, אלה מקומות שעוזרים לי כאמן לצאת מהאגו של עצמי ולהיות בשביל אחרים. והדבר הכי חשוב, זה שהדור הצעיר הזה הרבה יותר בועט חצוף ונועז מאיתנו".

חיטמן אף התייחס למצב בארץ ולהפגנות: "כשאני פנוי, אני הולך להפגנות, הופעתי בהפגנה בקפלן ובהוד השרון. אני מביע את דעתי בכל אמצעי תקשורת שהוא. אני חושב שיש פה פחד אמיתי. אני לא פוחד על החיים שלי כאוהד, אני מגשים את עצמי בין אם זה במקצוע, זוגיות, יש לנו ילדים. אני נלחם בשבילם, בשביל הילדים שלי".

11/07/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אוהד חיטמן
אוהד חיטמן  |  צילום: ליאור נורדמן
Paris