רון קופמן ואריה אלדד

ארנון סגל: "כל אחד מוזמן לתרום את כלייתו למי שבא לו"

העיתונאי שתרם כליה ועורר סערה כשציין כי התנאי שלו מול בית החולים היה שהכליה תגיע רק למטופל יהודי, הגיב לטענות הקשות: "יש פה קצת סתימת פיות"


העיתונאי ארנון סגל ('מקור ראשון') תרם כליה במרתון השתלות, אך עורר סערה כשציין כי התנאי שלו מול בית החולים היה שהכליה תגיע רק למטופל יהודי. בשיחה עם אריה אלדד ב־103fm, ביקש להסביר מדוע והגיב לביקורות הקשות. 

"לא שלא חזיתי לחלוטין את הסערה הזאת, נראה לי שהמראיין די חתר להגיע לעניין. אבל את המימדים שלה בוודאי לא שיערתי. יש פה קצת סתימת פיות", אמר סגל בפתח השיחה, והכריז: "כל אחד מוזמן לתרום את כלייתו למי שבא לו. כמו שאני לא מתערב לאדם לאן הוא תורם את כספו, על אחת כמה וכמה את חלקי גופו".

עוד טען כי "מי שרוצה לתרום לכל מי שהוא רוצה, כמו שאנחנו מכבדים את זה שאדם מעדיף לתרום לאביו החולה את הכלייה, ואף אחד לא חושב לדרוש ממנו שוויון למי הוא בוחר לתת את הכלייה. אז אם קצת מרחיבים את המעגלים - העם שלי הוא נקודת המחוייבות, ההזדהות שלי, ומי יגיד לי שלא?"

"עכשיו נכנסים גם לקרביו של אדם פרטי ודורשים ממנו לנהוג בשוויון ביחס לאברי גופו. שיתכבד כל אחד כזה ויעשה מה שהוא רוצה עם איברי גופו - כל עוד הוא לא תרם את כלייתו בעצמו שלא יקבע לאחרים לאן הם יתרמו את כלייתם", הדגיש, וסיכם: "יש הבדל תהומי בין תרומות מהחי לתרומות מהמת".

עריכה: שני רומנו

14/07/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אריה אלדד
אריה אלדד  |  צילום: 103fm
Paris