תחשבו טוב
עם יהודית גריסרו

"לפעמים יש סדק קטן שהולך ומתרחב והופך לתהום"

היום, לפני תשע שנים, נפל בקרב בעזה סגן הדר גולדין ז"ל • הרב איתמר חייקין, שזכה ללמד את הלוחם במכינה הקדם צבאית 'רוח השדה', שיתף בגעגוע העמוק


היום (א'), לפני תשע שנים, נפל בקרב בעזה סגן הדר גולדין ז"ל. גופתו של הלוחם לא אותרה והוא הוגדר כ'חלל צה"ל שמקום קבורתו לא נודע'. הרב איתמר חייקין, שזכה ללמד את הדר ז"ל במכינה הקדם צבאית 'רוח השדה', שוחח עם יהודית גריסרו ב־103fm וישתף בגעגוע העמוק.  

בפתח דבריו, סיפר הרב חייקין כי "ימים סוערים עוברים עלינו, אבל את היום הזה סיימתי במצפה הדר, כי היום בדיוק מלאו תשע שנים לנפילתו. אני רוצה להזכיר שעדיין הדר גולדין ואורון שאול לא הובאו לקבר ישראל - בשביל זה אנחנו פה".

בהמשך, עוד אמר בכאב: "לפעמים אני מרגיש שמשהו בפרימה הזו של הערבות ההדדית, כלומר האחריות שלנו אחד על השני - משהו שם לפני תשע שנים, נסדק. לפעמים, כשיש סדק קטן, הוא הולך ומתרחב והופך להיות תהום. אז אולי צריך לחזור למקום שבו נוצר הסדק ולאחות אותו".

וביקש לציין כי "בסוגיית השבויים והנעדרים, מאז ומעולם ישראל קבעה כי תעשה הכל על מנת להחזיר אותם. בן גוריון קבע שכולם חוזרים הביתה. נדמה לי שאת הערך הזה כולם מסכימים עליו, אז אולי נחזור ליסודות המשותפים - לא משאירים פצועים או הרוגים בשטח".

לסיכום, שיתף: "אני הייתי המחנך של הדר, כך שלפעמים יש לי תחושה של 'מחנך שכול' - אתה מטפח אדם, מלמד אותו על החשיבות ללכת לקרבי, ולפעמים זה נגמר כמו שזה נגמר. לכן המחויבות גדולה יותר".

23/07/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


הדר גולדין ז"ל
הדר גולדין ז"ל  |  צילום: פלאש90
Paris