אראל סג"ל

"הגשתי תלונה, מתכוונת לפעול נגדו בכל האמצעים"

עו"ד תמר ארבל טענה כי הוטרדה מינית בכנס חירום של לשכת עורכי הדין נגד הרפורמה • תקפה את הנוכחים במקום: "אתם מדברים על פגיעה בנשים ושותקים"


עורכת הדין תמר ארבל, המזוהה עם עמדותיה הימניות, הוטרדה מינית, לדבריה, במהלך כנס של חירום של לשכת עורכי הדין נגד הרפורמה במערכת המשפט. בשיחתה עם אראל סג"ל ודוד ורטהיים, סיפרה על שאירע.  

"זה היה השיא של האירוע", טענה, "הגענו למחות על עצם העובדה שהלשכה משתמשת בתקציבי הלשכה, בכספים שאני משלמת בין היתר, על מנת לערוך כנסים פוליטיים בהם הושמע רק צד אחד. אין מגוון דעות, לא מדברים בעד ונגד, פשוט באים להבהיל את הציבור. הזמינו לנו שוטרים כדי לפנות אותנו מהכנס מאחר ואנו מפרות את הסדר. כשעמדתי לצאת בהסכמה ספגתי המון קריאות של 'בושה, לכי הביתה, פשיסטית'. עמד מולי עורך דין שיכול להיות אבא שלי וצעק עליי מול כולם משפט שלא ארצה לחזור עליו".

בהמשך, הוסיפה: "אחד השוטרים קפץ לכיוונו וצרחתי את נשמתי. צעקתי לכולם 'תתביישו לכם'. אתם מדברים על פגיעה בנשים, אתם שומעים עורך דין שצועק את זה, וכולכם שותקים. מעבר העובדה שהוא התבטא בצורה מבזה מינית , זו הטרדה פר אקסלנס, נמצאים שם 200 עורכי דין ששומעים את זה ואף אחד לא פוצה פה. אלה האנשים שמסתובבים אחר כך עם גלימות. ביום שישי הגשתי תלונה, אני יודעת שהשוטרים צילמו את האירוע. אני מתכוונת לפעול נגדו בכל האמצעים, אני חושבת שהיו הרבה עיתונאים שצילמו, חלק טוענים שלא צילמו את הקטע הספציפי הזה, מעניין למה". 

בסיום דבריה, הבהירה עו"ד ארבל: "כל אלימות היא דוחה ופוגענית מכל צד. אם מדברים על עורכי הדין, כשהם שומעים את האמירה הזו, והם שמעו את האמירה הזאת, אני מצפה מגברים לגנות את זה לא פחות ממה שאני מצפה מנשים". 

עריכה: מיכל קדוש 

23/07/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אראל סג"ל ודוד ורטהיים
אראל סג"ל ודוד ורטהיים  |  צילום: 103fm
Paris