אראל סג"ל

"בעיניי, האירוע של עילת הסבירות הוא חסר משמעות"

כך לדברי סג"ל שטען: "הכול זה כיסוי על משבר זהות, מאבק מעמדי ובעיקר, אי קבלת תוצאות הבחירות" • ורטהיים: "עובדה שקודם לא היו סרבנים והיום יש"


אראל סג"ל ודוד ורטהיים פתחו את השבוע ואת התוכנית בשיחה על המצב בישראל נוכח המחלוקת על הרפורמה המשפטית, המחאה שהגיעה בעקבותיה ועל מכתב המילואימניקים שהעבירו מסר לקברניטי הממשלה והמערכת הביטחונית כי לא יתייצבו לשירות במידה והחוק לצמצום עילת הסבירות יעבור. 

ורטהיים פתח בדברים והעביר מסר לאביו, תומך הרפורמה. "אני רוצה להגיד גם לאבא שלי וגם לאחרים - כשרואים את ביבי ואמסלם שאולי נלחמים עבורם. לאנשים האלה אין עניין לשפר את חייהם, אולי תנקמו נגד מי שדפק אתכם. אם אתם לא מתנחלים או חרדים, הדבר הזה לא יעזור לכם, כל מי שמזרחי לא יוכלו לכהן עליכם", טען ורטהיים. 

המשיך ותקף: "אתם דחקתם את המחנה הגדול, גם הלא פריבילג למקום שאין לו ברירה, הפכתם אותנו לימניים. הטענה היא שאני אומר לאנשים האלה, שחושבים שהרפורמה הזו תדאג להם או תשפר את מצבם היא לא". 

סג"ל הסתייג מדבריו ואמר: "מה ישפר את מצבם? שישמעו את רליק מתנשא מעל דוד הטכנאי?" 

המשיך ואמר: "בעיניי, האירוע של עילת הסבירות הוא חסר משמעות, צמצום עילת הסבירות לא מפנה הגנות מפני שרירות לב של מדיניות הממשלה, ואת זה כל אחד יודע. אנחנו מדברים על אירוע קטן שמכסה אחריו משבר עצום בליבו של העם היהודי. הוא קשור לחיכוך הפנימי, זה אפטר שוק של רצח רבין. הציבור עם הצבא הוא סיפור בלתי נתפס, כי צה"ל נהרס. כל זה כיסוי על משבר זהות, על מאבק מעמדי ובעיקר על אי קבלת תוצאות הבחירות". 

ורטהיים מנגד טען: "עובדה שקודם לא היו סרבנים והיום יש".

23/07/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אראל סג''ל
אראל סג''ל  |  צילום: 103fm
Paris