ינון מגל ובן כספית

"נכנס הצום וכולם דובוני אכפת לי, קצת כבוד לעצמכם"

יריב אופנהיימר על ציוצי חברי הכנסת בפתח ט' באב, השונים, לדבריו, מהתבטאויותיהם הרגילות • עו"ד דוד פורר: "הם כן רוצים אהבת חינם"


גם היום, שבו יריב אופנהיימר ועורך הדין דוד פורר אל אולפן השידור, ושוחחו על כלל הידיעות הבוערות שעל סדר היום המדיני והפוליטי מן העת האחרונה. בפתח הדברים, התייחסו השניים לצום תשעה באב, שהגיע בעיתוי מורכב מבחינת לכידות החברה הישראלית. 

"אני שומע הרבה את ההשוואות ליום השואה וקצת מתרעם עליה", טען אופנהיימר. "אני חושב שימי הזיכרון הם ימים אחרים מ־ט' באב, הם יותר חשובים, ועצם ההשוואה עושה עוול לימי הזיכרון, זה דבר שלא עושה לי טוב. מבחינה רוחנית, היום הזה הוא כמו שאר הימים בשבילי. התנועה הציונית הייתה חילונית בעיקרה, היא גם נשענה על יהדות אך הייתה תנועה חילונית לאומית". 

בהמשך, הודה: "ראיתי את הציוצים של אנשי הקואליציה וזה היה נראה פרודיה. הדרך שלכם להיכנס לתקשורת היא אך ורק לגדף ולרסק את החברה, ופתאום נכנס הצום וכולם נהיים דובוני אכפת לי. קצת כבוד לעצמכם. פתאום כולם הופכים לאנשים טובים, אנחנו לא קונים את זה". 

"כולם נגררים לשיח שלילי" 

בתגובה, השיב עו"ד פורר: "זה לא בא להמעיט מיום הזיכרון ומיום השואה, אך זה כן יום המהווה חלק מהזיכרון הישראלי. זה חלק מהסיפור של למה העם היהודי נמצא בארץ ישראל. אני חושב שאתה טועה בראיית המציאות, הם כן רואים בעם ישראל אחים וכן רוצים אהבת חינם. כולם נגררים לשיח שלילי". 

"יש סיטואציה מעניינת בסקרים: מרצ, שלא יודעים מי יעמוד בראשה, עוברת את אחוז החסימה והעבודה לא", הוסיף. "מרצ היא מותג בלי מבנה, ומפלגת העבודה עם חוסר אמון די משמעותי במרב מיכאלי", אמר יריב. "שני המרכיבים הללו לא נותנים ייצוג חזק למרצ. אני חושב שהיום הסיפור זה לא מרצ והעבודה. אתה רואה את כל המערכות החיוניות של ישראל הולכות וקורסות, זה לא מאמר מערכת אלא המציאות. רבים וטובים כבר החליטו לעבור. עכשיו זה יהיה גל". 

בסיום השיחה, תקף אופנהיימר את חברי הממשלה, והבהיר: "יש כאן שר שרוצה להפוך את המשטרה לפוליטית. אתם מכוונים את האש ליועמ"שית ומכינים את הקרקע לפיטורים שלה, אתם רוצים משמר לאומי, אתם רוצים שליטה בתקשורת. אתה קורא את התוכנית של קרעי וזה לא ייאמן". 

27/07/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יריב אופנהיימר
יריב אופנהיימר  |  צילום: 103fm
Paris