גיא פלג

"אולי הכוונה היא להלך אימים על היועמ"שית?"

גיא פלג פתח את התוכנית בהתייחסות להצעת החוק לפיצול תפקיד היועמ"ש, שכבר נמשך חזרה על ידי ח"כ אלי דלל


גיא פלג פתח את התוכנית בהתייחסות ל־ט' באב והצעת החוק לפיצול תפקיד היועץ המשפטי לממשלה. "אפרופו הקריאות האלה ב־ט' באב לאחדות וחיבור מחדש ולנסות לאחות את השבר העמוק - דווקא אתמול הוגשה הצעת חוק שחתומים עליה שליש מחברי הכנסת של הליכוד והם מבקשים לפצל את תפקיד היועץ המשפטי לממשלה", אמר פלג. 

לדבריו, "זו סוגיה כבדת משקל, ככל שהכוונה היא כוונת אמת לטייב את המערכת, לייעל את המערכת, למנוע את מה שיש הטוענים הצטברות כוח עודף אצל בעל תפקיד אחד. האם בהינתן שהשסע כל כך עמוק וכל כך כבד, הצעת החוק הזאת, יש בה כדי להתריס? כדי לאיים? איזה עוד הסבר יכול להיות להגשת הצעת החוק דווקא אתמול?"

המשיך, וטען: "אם הכוונה היא לתקן את מה שטעון תיקון בעיני לא מעט אנשים, מה הלחץ? מה הבהלה? ממשלת נתניהו, לפניה עוד 3 שנים. יש זמן, אפשר לחכות לימים רגועים יותר, שקטים יותר, לדיון משמעותי בשאלה הזאת ואז להגיש את הצעת החוק".

"אולי הכוונה היא להלך אימים על היועצת המשפטית לממשלה?", תהה פלג, "לומר לה במילים אחרות - 'אנחנו נפצל לך את התפקיד, נשלול ממך את הכוח ואת הסמכות, ואם לא תצייתי ותעשי מה שמצופה ממך, אז תדעי שאנחנו נקצץ אותך'. אני פשוט לא מצליח להבין איזו עוד משמעות יש להגשה של הצעת חוק בעיתוי הזה ומיד אחר כך ההיתממות 'לא מדובר במשהו שיקודם בקרוב, לא משהו שיקודם בלי הסכמה רחבה בקרב ראשי סיעות הקואליציה וכיוצא בזה".  

27/07/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גיא פלג
גיא פלג  |  צילום: 103fm
Paris