בן כספית ואריה אלדד

"אני חושב שהיו צריכים לעשות בדיקה קפדנית יותר"

בני כשריאל, ראש העיר מעלה אדומים, הגיב לפיגוע הקשה בעיר: "זה האירוע הראשון שבו יש לנו נפגעים, מאז שאני בתפקיד - אני לא זוכר עוד פיגוע שכזה"


5 בני אדם נפצעו היום (ג') בפיגוע במעלה אדומים, ביניהם: אחד באורח קשה. בני כשריאל, ראש העיר מעלה אדומים, שוחח עם אריה אלדד ואיתן כבל ב־103fm וסיפר על התחושות הקשות.

בפתח דבריו אמר: "אנחנו צריכים להפיק לקחים - כיצד עובד מתנ"ס קיבל רישיון עבודה. לפי מה שהבנתי מכוחות הביטחון, הוא אדם נורמטיבי. אבל אני חושב שהיו צריכים לעשות בדיקה קפדנית יותר".

בהמשך הסביר כי "לא הכרתי את המחבל. אנחנו צריכים להבין כי במעלה אדומים עובדים למעלה מ־7,000 עובדים פלסטינים, עם רישיונות עבודה, עובדי הבנייה, סופרמרקטים, ניקיון, מתנ"ס, עובדי עירייה".

עוד הוסיף: "מחבלים ניסו בשנים האחרונות להיכנס לעיר, אבל הם נוטרלו כבר בכניסה. אני רוצה לציין כי כל מערכת הביטחון של העיר היא על ידי הרשות המקומית, אין לנו חיילים שעומדים בכניסות, אין לנו סיורי מג"ב בתוך העיר, המשטרה מסייעת לנו המון בביטחון. יש לנו מחסומים בכניסות אבל אין גדרות, כמובן שיש מצלמות, אנו מזהים כל יום הרבה שבח"ים במצלמות".

לטענתו של כשריאל, מערכת היחסים עם העובדים הפלסטינים הינה טובה, וטען כי "הם באים, עובדים והולכים. אחרי בדיקה כמובן. אבל כשנכנסים אלפי עובדים כל יום, במיוחד אחד שיש לו רישיון עבודה אצלנו לאחר שעבר את הבדיקות הביטחוניות, אז הבדיקה אצלו קלה יותר. אנו צריכים כמובן לבדוק את ההקפדה".

01/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


למצולם אין קשר לנאמר
למצולם אין קשר לנאמר  |  צילום אילוסטרציה: גרשון אלינסון/פלאש90
Paris