אודי סגל וענת דוידוב

"בכלל לא חשדנו, חטפתי סטירה שסובבה אותי עשר פעמים"

חשד להתעללות אכזרית של גננת בגן ילדים ברמת גן • מ', אם לילד בגן: "המלצתי על הגן הזה בחום, לא עלו על דעתי הזוועות שקרו בו"


חרף המודעות הרבה לבדיקת המתרחש בגני ילדים, עוד ועוד מקרי התעללות חמורים עולים מעל לפני השטח. אתמול (ב') פורסם כי מספר הורים לילדים בגן ברמת גן התלוננו על התנהגות אלימה מצד הגננת, שכללה בין היתר אלימות פיזית ומילולית, איומים ובידוד במטבח הגן למשך יום שלם. מ', אם לילד בגן, תיארה את החוויה הקשה ממקור ראשון. 

"זה היה הקול של כל האימהות, כולנו הרגשנו את הכאב הגדול הזה, אתמול קיימנו הפגנה", שיתפה. "הטענות הן כלפי הגננת הראשית, כרגע היא במעצר בית. זה הילד השני שאני שולחת לגן הזה, לא היה לי שום חשש. שלחתי את ילדיי עם חיוך גדול לגן, לא עלו על דעתי הזוועות שקרו בו. אם אחת, בנה חזר עם מכה מאוד רצינית בפנים והיא לא קיבלה מענה מהגננות, ולכן החליטה לשים מכשיר הקלטה על הבגד שלו. שמעו זוועות מאוד קשות. ילדים שבוכים בזמן ארוחת הצהריים, הגננת מכריחה אותם לאכול את התוספת שביקשו ואומרת להם שלא יקבלו מוצץ לפני השינה אם לא יאכלו. לילד שמבקש מים היא אומרת 'אתה צריך להתבייש לך, לא תקבל מים".

בהמשך, הוסיפה: "הכל תחת חקירת המשטרה שעושה עבודה נהדרת. יש מצלמות, לצערי יש צילומים רק של 48 שעות אחורה אבל מה שראינו מספיק כדי להבין. מה שראיתי בחדשות, היום אני אחת מהאימהות הללו. בני בן שנתיים, כשאני כועסת עליו על משהו בבית הוא הולך לפינה. היא הייתה שמה ילדים במטבח בעונש. בכלל לא חשדנו. המלצתי על הגן הזה בחום. חטפתי סטירה שסובבה אותי עשר פעמים, קשה לי לתת אמון בגן חדש. אם זה קרה בגן שחשבתי שהוא הכי טוב בעיר, כל ההורים צריכים להיות ערניים בכל גן בו הם שמים את ילדיהם כי אין אמונה לצערי הרב". 

תגובת עו"ד גדי זילברשלג שמייצג את מנהלת הגן: רק חשוב להבהיר כי מנהלת הגן אינה מצויה במעצר בית, לא מיוחסת לה התנהגות אלימה כלשהי לא פיזית ולא מילולית. היא משתפת פעולה עם החקירה באופן מלא. העסקתה של הגננת לה מיוחסת התנהגות בלתי הולמת הופסקה באופן מיידי עם העלאת הטענות כלפיה. מנהלת הגן היא גננת מוערכת מאוד ופועלת למענם ולטובתם של הילדים המצויים בגן.

עריכה: מיכל קדוש 

01/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ענת דוידוב וגיא פלג
ענת דוידוב וגיא פלג  |  צילום: 103fm
Paris