מעיין אדם

"יש ילדים שבכל רגע נתון מחכים לבית"

שר הרווחה אמר השבוע כי הוא מתנגד לאפשרות של אימוץ ילדים על ידי זוגות להט"ב • מירה ורקר, מנהלת גיוס משפחות אומנה במכון 'סאמיט', הגיבה


שר הרווחה יעקב מרגי אמר השבוע כי הוא מתנגד לאפשרות של אימוץ ילדים על ידי זוגות להט"ב, בטענה כי זה כמובן לטובת הילד. בתגובה שהגיש השר מרגי בעתירות הדורשות לאפשר זאת, ציין כי "העברת הילד למסגרת משפחתית חד מינית יש בה להוסיף לחייו מורכבות נוספת".

מעיין אדם דנה על כך ב־103fm עם מירה ורקר, מנהלת גיוס משפחות אומנה במכון 'סאמיט', שחשפה אותנו למציאות הקשה של אלפי ילדים בסיכון במדינת ישראל שנשארים ללא בית ומשפחה כי אינם יכולים להתגורר עם ההורים הביולוגים שלהם.

ורקר ביקשה לשים דגש על תחום משפחות האומנה, ואמרה: "אני מייצגת את האומנה, וכל שירותי האומנה עובדים בפיקוח. לפי חוק האומנה במדינת ישראל אין מניעה מזוגות להט"ב. יש לנו משפחות אומנה חד מניות והן עושות עבודה מדהימה. אני מכירה זוג נשים שנתנו מענה לילדי פליטים וילדים חסרי מעמד, שאין להם הורה ביולוגי ברקע".

בהמשך ביקשה ורקר להדגיש כי בכל רגע נתון ישנם ילדים שמחכים לבית, והסבירה: "אני יכולה להגיד לך כרגע שאצלנו במכון סאמיט יש כ־40 ילדים שמחפשים בית. זה יכול להיות תינוקות בני יומם עד לילדים בגילאי 4-5 שמחכים למשפחה. רוב הילדים שהכי קשה לנו למצוא להם משפחה זה דווקא הילדים עם הצרכים המיוחדים – ילדים עם פיגור, ילדים הזקוקים לשיקום. בסך הכל בישראל יש 5,000 ילדים תחת הסידור החוץ ביתי שנקרא 'אומנה'".

עוד הוסיפה: "הנטייה המינית לא מהווה שום עניין. אין כאן מניעה, והנטייה המינית לא מהווה שום מכשול – אנחנו נבדוק את היכולות שלהם. אנחנו מחפשים בתים לילדים מכל המגזרים ומכל הדתות – ילדים ערבים, יהודי על כל גווניו. הילד אמור לעבור למשפחה שמתאימה לרקע שממנו הוא יוצא, מתוך ראיי עתידית שיום אחד הוא גם יחזור ולכן, אנחנו לא נעשה מעברים חדים מדי".

לסיכום, הבהירה: "יש גם משפחות אומנה חד מיניות מדהימות שנותנות מענה להרבה מאוד ילדים חסרי מעמד, ללא הורה ביולוגי ברקע. הנטייה המינית לא מביעה שום דבר לגבי המסוגלות ההורית. הלוואי שעוד נמצא בית לכל ילד, שאמור להיות הבית הכי מיטיב עבורו - אומנה זה דלתות מסתובבות".

עריכה: עדן בן ארי 

04/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מעיין אדם
מעיין אדם  |  צילום: יקיר שוקרון
Paris