רון קופמן ואריה אלדד

"מה שקורה היום זה ניסיון הפיכה של 4 מתוסכלים"

ח"כ צביקה פוגל תקף את ראשי המחאה נגד החקיקה: "ברק, אולמרט, גולן וחלוץ גוררים את הצבא ואומרים שאנו פוגעים בדמוקרטיה - לא אוכל את הלוקש הזה"


על רקע הודעתם של אלפי אנשי מילואים כי לא יתייצבו לשירותם הצבאי ובצל האיומים המגיעים מלבנון. אריה אלדד ביקש לשוחח ב־103fm עם חבר הכנסת תא"ל (מיל') צביקה פוגל, יושב ראש הוועדה לביטחון לאומי מטעם מפלגת עוצמה יהודית, שהתייחס באריכות להשתלשלות האירועים.

בראש ובראשונה נשאל על התנהלותו של נסראללה נוכח האירועים הפוליטיים במדינה. הוא טען כי נסראללה ינצל כל הזדמנות בכדי לעקוץ את ישראל גם במילים, אבל גם בפיגועים. האם הוא עתיד לצאת נגדנו למלחמה בתקופה זו? כנראה שלא. "הוא מרשה לעצמו להתגרות כי זה מוסיף לו נקודות מול האוכלוסייה שלו והחיילים שלו, והוא ימשיך לעשות זאת כל עוד אנחנו ממשיכים להיות, כמו שאומרים בשפה הרפואית, אימפוטנטיים. אני מקווה שבשלב מסוים אנחנו נבין שיש גבול גם לזה", אמר פוגל.

לדבריו, "זה לא איום קיומי, אבל זה איום ממשי. אין איום אמיתי על יכולת צבא ההגנה לישראל לספק לנו הגנה, אבל אני חושב שאיבדנו את הגישה של יוזמה והתקפיות ועברנו למסלול של הכלה ומלחמות אין ברירה, וזה צריך להיפסק".

עוד הוסיף: "אני לא מכיר מישהו שתמך במלחמה. אנחנו המדינה היחידה שאחרי מלחמה שרים שירי שלום, אבל אני חושב שאיבדנו את האומץ. את אומץ הלב הציבורי והצבאי לקום ולהגיד שהדרך הנכונה לספק הגנה היא דרך יוזמה והתקפה".

"הם ניסו לבוא ולהגיד שאנחנו פוגעים בערך שנקרא דמוקרטיה"

"אתה נשמע כלא חושש במיוחד מגל מכתבי הסרבנות, אבל האם היית ממליץ לממשלה לעצור בחקיקה או להתקדם בכל הכוח?", שאל אלדד. פוגל האזין לדבריו ברוב קשב, ואמר: "איבדתי את בתולי התמימות שלי כבר לפני הרבה מאוד שנים. אני מתנצל שאני משתמש בביטוי כזה, אבל זה מה שקורה היום. זה ניסיון הפיכה של 4 מתוסכלים - אהוד ברק, אהוד אולמרט, יאיר גולן ודן חלוץ. הם גוררים את הצבא והכלכלה. אני לא תמים, זה מה שקורה פה. הם ניסו לבוא ולהגיד שאנחנו פוגעים בערך שנקרא דמוקרטיה. אני לא אוכל את הלוקש הזה, מצטער".

"אני לא מוטרד מהיכולת של הצבא שלנו באמת להביא לידי ביטוי את כוחו, רק צריך מנהיגות שתגיד מה לעשות. שלא תבין אותי לא נכון, גם היום אני לא מרוצה מהדרך שנתניהו וגלנט אומרים לצבא מה לעשות. אני חלק מממשלה היום, ומנסה להשפיע על זה מבפנים – אני מקווה שנצליח אם לא במאה אחוז להשיג את מבוקשנו אז גם חלקית יהיה מספיק", הזכיר.

"השופטים הם הריבון"

כשנשאל על עילת הסבירות אמר: "אם מישהו חושב שחוכמת הסבירות ניתנה רק לשופטים אז אנחנו חושבים אחרת. אנחנו נמשיך להתעקש על הדבר הזה, ובוא נשים את הדברים על השולחן - בסופו של דבר בחרו בנו בכדי שנממש את האחריות שלנו והדרך היא לקבל סמכות – נכון לרגע זה אין לנו סמכות. השופטים הם הריבון, הם בעלי הכוח והשררה ואת זה צריך לשנות. מי שלא מבין את זה לא מבין מה זה דמוקרטיה".

כשנשאל על החוקים שהעבירו בשבועות האחרונים כמו החמרת הענישה על עבירות מין בעלות רקע לאומני וחוק הפרוטקשיין אמר כי זה הדבר ההיסטורי שנעשה בתקופה האחרונה, והסביר: "החוקים שחוקקנו במהלך המושב האחרון מאפשרים למדינה להשתמש בכלים שיש לה בכדי להביא סוף לכל מי שמערער על שגרת חיינו מבפנים. חוק הפרוטקשיין – פעם ראשונה שהוא על השולחן ויש אפשרות להוכיח שהוא עשה פעילות של סחיטת דמי חסות", סיכם.

עריכה: עדן בן ארי 

04/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צביקה פוגל
צביקה פוגל  |  צילום: דוברות
Paris