איריס קול

"כשנכנסים להיכל המראות, הזוג מבין מה יש ומה אין לו"

'חתונה ממבט ראשון' הגיעה לשיאה כשכלל הזוגות נפגשו לסופ"ש משותף • הפסיכולוגית ד"ר יעל דורון הסבירה מדוע המפגש הזה כה חשוב לזוגיות, גם במציאות


הערב (א') תוכנית הריאליטי 'חתונה ממבט ראשון' תגיע לשיאה כאשר כלל הזוגות ייפגשו לסוף שבוע משותף. ד"ר יעל דורון, הפסיכולוגית האהובה מהתוכנית, מטפלת זוגית ומומחית ליחסים, שוחחה עם איריס ב־103fm על האופן שבו המפגש עם זוגות אחרים במציאות יכול לשמש כמראה ולסייע לנו להבין איפה אנו נמצאים במערכת היחסים עם בן או בת הזוג שלנו. 

לדבריה, "זה הרגע שבו הזוגות הופכים להיות קבוצה, נכנסים להיכל המראות ומבינים איך הם נראים מבחוץ - מה יש להם ומה אין להם. זה רגע שמעורר הרבה תחרות, קנאה, חוסר ביטחון. יש זוגות שיוצאים מהמפגש הזה מחוזקים וזוגות שלא - זאת הדרמה בעצם. זה מזרז מאוד את התהליכים הזוגיים לטוב ולרע. כלומר, לזוגות המגובשים, אירוע כזה יחזק אותם מאוד, ולזוגות שיש להם קשיים, הקשיים יעלו על פני השטח. מבחינתנו זה טוב, כי יש לנו רק 6 שבועות ואנחנו רוצים לטפל בבעיות בזמן קצר".

בהמשך, טענה כי "אני רוצה להתייחס לתומר ויאנה וסניר ומור, כי הם מבטאים את המהות של הניסוי הגדול. יש זוגות שיש להם קליק נהדר והכל עובר להם בכיף ובקלות, אבל אלה הזוגות שבאו לעשות את העבודה המהותית בתוכנית. בהתחלה לא הייתה להם תשוקה מהירה וחייתית, אבל הם נכנסו לקשר ונתונים צ'אנס אמיתי, כי הם סומכים על זה שיש ביניהם משהו. הם עוברים את התהליך בסבלנות ויכול להיות שזה יעורר בהם את התשוקה העמוקה יותר".

והסבירה: "זאת תשוקה שנבנית על בסיס של אינטימיות רגשית. לרוב אומרים שנשים טובות יותר בדבר הזה, אבל זה לא נכון לכל הנשים - יש גם גברים שיכולים לעשות את זה. אני חושבת שזה המסלול המועדף מבחינת 'חתונה ממבט ראשון'. אם אנחנו מקבלים זוג שאין לו קליק ראשוני, המסלול המועדף הוא חברות וקרבה רגשית, אולי מתוך זה תתעורר התשוקה. אנחנו יודעים ממספיק זוגות מהעונות הקודמות שזה עבד להם. אנחנו יודעים שזאת אפשרות נורא מעניינת ומעניין לראות כשזה קורה. זה נותן את התחושה לנו, לצופים וגם לאנשים בחיים האמיתיים שנוצר משהו חזק יותר".

ליום, שיתפה בתהליך השידוך והסבירה כיצד היא ושאר המומחים חווים אי ההתאמה של המשתתפים. "אנחנו לוקחים אחריות כי היא לגמרי שלנו, אבל אנחנו לא משדכים רק לפי התאמה חיצונית, אלא משדכים לפני קריטריונים פסיכולוגיים עמוקים יותר, ולכן יודעים מראש שלזוג יהיה קשה יותר. יש גם אנשים שהם נורא קלים בהתחלות ונורא קשים בהמשכים ויש אנשים שדווקא קשה להם יותר בהתחלה. אנחנו לוקחים גם את הדברים האלה בחשבון, אבל נותנים להם אתה ההזדמנות לעבור דרך", ציינה.

עריכה: דוד זבולוני

06/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ד"ר יעל דורון
ד"ר יעל דורון  |  צילום מסך קשת 12
Paris