ינון מגל ובן כספית

מגל ללוינסון: "איפה אתה ואיפה הרב טאו?"

את חגיגות יום ההולדת הללו חיים לוינסון לא ישכח בעוד הרבה זמן • נכון, לא הייתה עוגה, אבל ינון מגל דאג שלא יהיה לו משעמם אפילו לא לרגע


גם היום, שבו ינון מגל וחיים לוינסון אל אולפן השידור, וסקרו את כל הידיעות הבוערות שעל סדר היום המדיני והפוליטי מן העת האחרונה. לרגל יום הולדתו ה־39 של לוינסון צמד המגישים פתחו את השידור במנגינת יום הולדת מרנינה. "מה עם איזו עוגה? למרות שאני לא אוכל עוגות", אמר לוינסון. "אני מאחל לך בריאות הגוף והנפש", אמר לו מגל בתגובה. 

"אחד הדברים שאני גאה בהם זו יכולת האנינות שלי באוכל", טען לוינסון. "זה מה שאתה גאה? ביצר הבהמי שלך? לא משהו רוחני? לימוד תורה, ספר טוב, משהו שמגדיל את הנשמה. אוכל? זה מה שאתה גאה בו?", שאל מגל בתגובה. "אני עברתי חוויות רוחניות עם אוכל", שיתף לוינסון. 

חגיגות יום ההולדת של לוינסון שקעו, והשניים ביקשו לגעת בקשר בין האסלאם ליהדות. "אתה כל הזמן צועק עליי שאם זה להיות אבי מעוז או מוסלמי, אני מעדיף להיות מוסלמי. קראת את הספר החדש של הרב טאו?", שאל לוינסון, "מה לך ולאנשים האלה? מה מחבר ביניכם?".

תגובתו של מגל לא איחרה לבוא: "אנחנו אוהבים את השם, אנחנו קודם כל יהודים וחושבים שהעם היהודי זה תכלית הבריאה. להעביר את התורה מדור לדור, זו התכלית שלנו. אני לא דוס גדול, אבל התפקיד שלנו הוא לחזק אותם. הם לומדים תורה ואני מחזק אותם. זה אנשים שהולכים לבית הכנסת. זה החיבור". 

השיח על הרב טאו הלך והעמיק. שכן, לוינסון ענה לדבריו של מגל: "אתה יכול לקרוא את הספרים של הרב טאו, אתה לא צריך אותי. זה הכל עוסק בשמאל ולהט"ב ולמה הוא האומה נרקבת. אין שם שום דבר שלקשור באהבת ישראל".

מגל לא יכול היה לתת לדברים לעבור על מי מנוחות, ואמר: "אתה מנסה ללגלג ואומר לי מי אני חושב את עצמי שאני נלחם בעפרה שטראוס, ואני אומר לך מי אתה חיים לוינסון שאתה מתמודד מול היהדות? איפה אתה ואיפה הרב טאו? אתה כל כך מגוחך כשאתה מדבר על הרב טאו, אחד מגדולי ישראל, הוא גאון בתורה. הוא אחד מהתלמידים הכי גדולים של הרב קוק. אתה מלגלג עליו ומכפיש אותו. אין גבול לטרלול". בהמשך התייחס מגל לדבריו של הרב טאו על הקהילה הלהטבית, ואמר: "ילד צריך אבא ואמא, התא המשפחתי זה התא הטבעי של האנושית".

07/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל וחיים לוינסון
ינון מגל וחיים לוינסון  |  צילום: 103fm
Paris