מרסל מוסרי

"אתה תהיה בעלי, אתה לא יודע?"

מרסל מוסרי פתחה את תוכניתה בסיפור על בחורה שיוצאת לדייט עם בחור שסוחב מטען רגשי כבד, שנה אחרי מות אביו, והקושי הגדול של אמו


כמדי שבוע, מרסל מוסרי שבה לאולפן 103fm לשעה שלמה של שירים וסיפורים מחממים את הלב. את פתח התוכנית היא הקדישה לסיפור על בחורה שיוצאת לדייט עם בחור שסוחב מטען כבד על ליבו. "בדייט השלישי הם ישבו על החוף, החוף השקט ליד הדולפינריום. היא עשתה כאילו לא מפריע לה החול, כאילו היא אוהבת את הטבע ורגילה אליו. אז חלצה את נעליה ואמרה לו 'התגעגעתי לים', הוא שתק". 

היא סיפרה: "היום לפני שנה נפטר אביו, הוא בא לאסוף אותה ישר מהאזכרה. על לשונו נח עדיין טעמו של דג הסול המטוגן והזיתים האדומים, הוא שונא אוכל של אזכרות. 'אתה אף פעם לא מדבר?' שאלה, 'מדבר כשצריך' ענה. ושוב שקט. פעם, לפני עשר שנים, אולי קצת יותר, אמא שלו הייתה נכנסת להתקפי עצבים בבית, הייתה פותחת את ארון הזכוכית וזורקת את כל הכלים מטה, על הרצפה. כשראתה שאין יותר מה לשבור, הייתה מביטה על אביו בשנאה ואומרת 'הנה, שתישרף השבת כמו האהבה שלי שנשרפה'. אביו היה צועק לו לא לדרוך על הרצפה, אורז תיק עם חטיפים ומים ומרים אותו מעל הזכוכיות. כשהשניים היו יוצאים מהבית, הם היו מתקדמים אל כיוון הים". 

"ועכשיו ההיא שאסף מביתה, פה על ידו, והיא כבר קצת מסוחררת ומתחילה לשיר שיר בצרפתית. פתאום הוא מחייך ושואל אותה 'מה את שרה?', 'שיר על אהבה', היא עונה לו. 'אני צריכה להתאמן'. 'להתאמן למה בדיוק?' הוא שואל 'לחתונה שלנו?', 'אתה תהיה בעלי, אתה לא יודע?' והוא צוחק והיא צוחקת".

07/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צילום: Ingram Images
Paris