בן כספית ואריה אלדד

"רוצים לראות את הרשות מפסיקה לתמוך בטרור"

ח"כ יצחק קרויזר על העימות בין שר האוצר סמוטריץ' לרה"מ נתניהו לגבי ההטבות לרשות הפלסטינית • עוד הדגיש: "טוב שרה"מ מתייעץ ושומע את כלל הדעות"


ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס ישיבת קבינט שתדון בנושא חלוקת הכספים לרשות הפלסטינית, במהלך הישיבה נרשם עימות בין נתניהו לשר האוצר, בצלאל סמוטריץ' בישיבת הקבינט בנושא ההטבות לרשות הפלסטינית. ח"כ יצחק קרויזר (עוצמה יהודית) שוחח על כך עם אריה אלדד ואיתן כבל ב־103fm.

לדבריו, "אנחנו צריכים לקחת את הסוגיה הזאת של הרשות הפלסטינית בקונטקסט שהוא ברור לשני הצדדים - מצד אחד, כמובן שאנחנו לא מעוניינים להמשיך ולממן גוף שממן בעצמו טרור ומעודד רוצחי ישראלים. מצד שני, יש כאן באמת סוגיה האם אנחנו ממשיכים לתת להם את היכולת להתקיים ולא לקרוס לתוך עצמם".

"אני רוצה שבתמורה לאותם כספים שאנחנו מעבירים, אנחנו רוצים לראות את הרשות הזאת מפסיקה לממן טרור, לתמוך בטרור, לחנך לטרור ובאמת אנחנו רוצים לראות גם את כוחות הביטחון ממשיכים להיכנס לטפל שם", הוסיף, והבהיר: "טוב שעושה ראש הממשלה ומתייעץ ושומע את כלל הדעות. דעתנו בנושא הזה היא ברורה - שאנחנו מהקופה הציבורית לא אמורים בטח שלא לממן ובטח שלא לסמוך על אותם גורמים שממשיכים לתמוך, לממן ולחנך לטרור". 

"יש בעיה עם תפיסת עולמו של דובר צה"ל"

בהמשך, התייחס קרויזר להתנהלות הצבא ושר הביטחון: "אין לנו שום דבר לצה"ל, אנחנו לא נגדו. אבל יש בעיה קשה מאוד שמתווה אותה כנראה שר הביטחון והיא מושרשת היטב בפיקוד הבכיר בצה"ל שהיא תפיסת עולם שאנחנו מתנגדים לה. אל מול ארגוני הטרור לא צריך להפעיל רק את היחידות המיוחדות שילכו ויתפסו את אותו המפגע במיטה שלו. צריך להפעיל את הצבא הגדול, החזק ולהמשיך לסכל מהאוויר, ולפגוע בתשתיות ובארגונים 24/7".

ח"כ קרויזר טען: "יש בעיה עם תפיסת עולמו של דובר צה"ל שאנחנו רואים מההודעה שלו כדובר צה"ל. האם אתה דובר צה"ל או דובר של מקורות פלסטיניים? הביקורת שלנו היא כלפי שר הביטחון שהוא מתווה את המדיניות הזו, וכן יש בעיה חמורה מאוד בביטחונם של אזרחי ישראל שגרים ביהודה ושומרון. אני אומר ששר הביטחון עושה את עבודתו טוב וזו זכותי וחובתי לבקר אותה כאשר אני רואה שנדרש לשפר ולתקן, וכן צריך לשפר ולתקן".

כדוגמה, הביא את סיפורו של המתנחל שנעצר השבוע בגין החשד להרג פלסטיני בן 19: "כי כאשר יש רועה צאן שכל חטאו שהוא כנראה היה עם כיפה גדולה והוא רוצה לרעות את צאנו בשטח הפתוח, מתנפלים עליו מאות פורעים, הוא נאלץ להשתמש בנשק שלו, יש חקירה ונמתין לתוצאות, אבל ככל הנראה הוא נאלץ להשתמש בנשק האישי שלו שהוא מחזיק אותו ברישיון כדי להגן על חייו. ובסופו של דבר אנחנו רואים את דובר צה"ל מוציא 'על פי מקורות פלסטיניים'".

לבסוף, סיכם: "זה המנדט שאנחנו קיבלנו מהציבור, גם בממשלת ימין על מלא הזו, כל הזמן להחזיר את הממשלה למסלול שלה שממנה היא קיבלה את המנדט ולהתחייבויות של הממשלה הזאת לציבור שבחר בה, שרוצה לראות שינוי מדיניות. זו חובתנו. אנחנו קיבלנו את המנדט מהציבור הזה כדי להביא תפיסות עולם אחרות שנמצאות שם שנים במערכת".

עריכה: נויה חסון 

07/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


חבר הכנסת יצחק קרויזר
חבר הכנסת יצחק קרויזר  |  צילומים: יונתן זינדל/פלאש90
Paris