אראל סג"ל

"החוק הזה הכי רחוק מדמוקרטיה"

איריס לעאל ('הארץ') על מאמר שכתבה בעקבות חוק ועדות הקבלה שיזמה השרה סטרוק: "מייצר כעס ועלבון אמתיים שעליהם נתניהו רוכב כבר שנים"


הסופרות והפובליציסטית איריס לעאל ('הארץ') כתבה מאמר בהארץ, 'חבר טייס אתה בדיוק כמו סטרוק ורוטמן' והתייחסה למכרים שלה שהתגוררו בקיבוצים, וחיברה את זה לוועדות הקבלה שהיו אז על מנת להשתלב בישובים, ועל ועדות הקבלה שדנים בהם בהצעת החוק לרחבת ועדות הקבלה בישובים כפריים שאושרה בקריאה שנייה ושלישית בכנסת ביוזמת שרי הציונות הדתית. 

שיתפה: "המאמר פנה לטייס שהכרתי הרבה מאוד שנים, הלכתי בצעדה לירושלים מאחוריו ומאחורי אישתו, הבנתי שהוא מאוד פעיל. אז פתאום ראיתי שהמועצה האזורית בישוב שהוא גר בו, מברכת את רוטמן, הישוב הוא כמובן, כמו הישוב שאליו הוא נולד - נמצא מאחורי שער צהוב ידוע עם וועדות הקבלה".

המשיכה ואמרה כי "כתבתי את המכתב לא רק אליו, אלא בכלל אל כל האנשים שלא מבינים שללכת עם דגל ישראל עוצמתי, ללכת לקפלן, ללכת לעיר הקרובה למקום מגורייך. ולהפגין ולא להבין שהחוק (ביוזמת הציונות הדתית) הזה הוא נורא הוא הכי רחוק מדמוקרטיה, מליבלריזם משמאלנות. חשוב לי שהמחנה שעליו אני נימנת יתחיל להבין ולהפנים את הדברים האלה".

לסיום טענה: "זה מייצר כעס ועלבון אמיתיים שעליהם נתניהו כבר רוכב שנים. כל הדיבורים על גיוון ועל מה שצריך לשנות". 

08/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


שרת ההתיישבות אורית סטרוק
שרת ההתיישבות אורית סטרוק  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris