אודי סגל וענת דוידוב

"בסוף, מדובר באדם שטוען להגנה עצמית"

ח"כ סוכות על הגעתו לביה"ח לבקר את יחיאל אינדור, המתיישב שנפצע בתקרית בוקרה: "לא אמרתי שהוא צודק בוודאות, יכול להיות שכן ויכול להיות שלא"


חבר הכנסת צבי סוכות (הציונות הדתית) הגיע לבית החולים בכדי לבקר את יחיאל אינדור, המתנחל שנפצע בסוף השבוע ליד בוקרה באותו אירוע הירי שבמסגרתו נהרג פלסטיני, תושב האזור. בשיחה עם ענת דוידוב וגיא פלג ב־103fm, התייחס חבר הכנסת לדברים.

"ישוחררו או לא ישוחררו?", תהו צמד המגישים בפתח השיחה, וח"כ סוכות הודה: "אני מאמין שישוחררו. קודם כל משפטית אין פה סיכוי לכתב אישום, אין ניתוח לגופה, בטח לא יהיה אפשר להגיש כתב אישום. אני סמוך ובטוח שהם ישוחררו, היום או מחר. משפטית זה שלא ניתחו את הגופה אי אפשר להוכיח שהירי זה מה שהרג אותו. אני בכלל חושב שהאדם הזה פעל מתוך הגנה עצמית. אני חושב שהם ישוחררו כי בסוף משפטית אי אפשר להגיש פה כתב אישום".

כמו כן, כאשר נשאל על ידי גיא פלג האם הוא אינו מבין שלחצים פוליטיים - פסולים, הבהיר חבר הכנסת כי "זו בדיוק הייתה הטענה שלנו. במוצאי שבת פתחתי את הטלפון, ראיתי את כל הטוויטר חוגג שמתנחל רצח פלסטיני, ושוב, במוצאי שבת, גם אני וגם חברי שלי מהמפלגה לא כתבנו כלום. אנחנו לא באנו וקבענו ואמרנו 'אנחנו יודעים מה קרה שם'. אני הלכתי לבקר אותו בגלל שזה בסוף אדם שהוא טוען להגנה עצמית, הוא נמצא אחרי ניתוח ראש, באתי לראות בשלומו. בסוף, זה אדם שטוען להגנה עצמית. יכול להיות שהוא צודק ויכול להיות שלא, לא אמרתי שהאדם הזה בוודאות צודק".

"לא שמעת ממני ביקורת על המשטרה. לא שמעת ממני רבע של ביקורת על התנהלות המשטרה. כמו שאתה יודע, השאלה האם חבר כנסת יגיע לבקר או לא תלויה בממונה על החקירה. הפעם ביקשנו אישור והם ידעו בדיוק מה אנחנו הולכים לעשות שם. היה אישור של הממונה על החקירה", הדגיש.

לסיום, התייחס חבר הכנסת לעצירת העברת התקציבים לחברה הערבית. "הכותרת הזו רחוקה מלהיות מדויקת. השר סמוטריץ' כשר אוצר משתמש כדי לוודא שהדברים יקרו כמו שצריך. אם יהיה מנגנון שיפקח על הכספים הוא יעביר. הדו"חות אומרים שהכסף הזה מגיע לכל מיני ארגוני פשיעה".

עריכה: שני רומנו

09/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צבי סוכות
צבי סוכות  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris