איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"אל תקראו להם פרבילגים"

ענת דוידוב פתחה את תוכניתה בהתייחסות למחאת הרופאים נגד קידום הרפורמה המשפטית, לצד שעות המשמרות הבלתי נתפסות של המתמחים • טור אישי


מחאת הרופאים צוברת תאוצה בשבועות האחרונים סביב התיקון לחוק ביטול עילת הסבירות, והשבוע הצטרפו אליה גם הרופאים המתמחים. ארגון 'מרשם', שבראשו הד"ר ריי ביטון, מנהלים את המאבק על קיצור התורנויות מ־2020. מכירים עוד ארגון שהעובדים שלו מועסקים 26 שעות ברצף? לא כל שכן כשמדובר ברופאים?

אף אחד מאיתנו לא רוצה ליפול לידיים של רופא, ככל שיהיה משובח, שייקבל מטופל עם עיניים טרוטות ומח מיובש מתשישות? אין מצב. אז זהו, שיש. ככה זה עובד בבתי החולים בישראל. אז אחרי אין ספור דיונים ואיומים והבטחות של שני שרי בריאות קודמים, הוחלט לצמצם את מספר שעות העבודה במשמרת מתמחה ל־18. לא שזה אידאלי, אבל בכל זאת משהו. סוף סוף נקבע תאריך היעד המיוחל - 1 בספטמבר 2023, שזה בעוד פחות מחודש, והופס, זה כנראה הולך להיתקע שוב.

תוסיפו לזה את ההפיכה המשפטית, ותקבלו ש־77% מהמתמחים שמעוניינים בכך, שוקלים לעזוב את ישראל, ממניעים פוליטיים, מעומס שעות עבודה חריגות ומשכר שרחוק מלתגמל. אל תקראו להם פרבילגים. לא לרופאים המומחים ולא למתמחים. חבל לאבד אפילו רופא או רופאה אחת, לפני שהרפואה בישראל תקרוס סופית.

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, מכיר את כל הנתונים. שר הבריאות גם. וזה רק בידיים שלכם. בהצלחה.

09/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ענת דוידוב בטור אישי
ענת דוידוב בטור אישי  |  צילום: 103fm
Paris