מעיין אדם

ביום שאחרי הגשר

עברי לידר ורן דנקר על שיתוף הפעולה החדש והמרגש שלהם בשיר 'על גשר בעיר' • לידר: "הצטרפותו של רן מעצימה את השיר" • דנקר: "יש משהו בחיבור הזה"


הזמרים והיוצרים עטורי ההישגים עברי לידר ורן דנקר חובקים בימים אלה את שירם החדש והמרגש 'על גשר בעיר' שהגיע ממקום כואב של פחד ותקווה. השניים שוחחו עם מעיין אדם בסיום התוכנית, וסיפרו על ההחלטה לשתף פעולה בצורה מרגשת זו. 

"זה שיר שכתבתי לפני כשלושה חודשים", סיפר עברי. "פתאום הוא היה נראה לי נורא נכון וחשוב כרגע והתחלנו לחשוב עליו, וחשבנו על רן. עצם זה שהוא הסכים והחליט להצטרף אלינו זה מעצים את השיר מאוד. מעבר לכשרונו המוזיקלי, במשמעות של זה, שזה לא רק אדם אחד - אני חושב שכל מה שרן עושה, הכוונה שלו והטוב שהוא מנסה לפזר לקח את כל הדבר הזה והעצים את השיר". 

בתגובה, טען דנקר: "כן שמתי את עצמי במקום בלי פילטרים בתקופה הזו. אני מקבל תגובות כאלה וכאלה, ומנסה לסנן את מה שמאוד קיצוני. יש המון תגובות של אנשים שזה מעורר בהם אומץ, ואני חושב שזה הדבר שאני יכול אולי לתת מהמקום שלי, שאנשים לא יפחדו לומר את שעל לבם. אני רואה אנשים נורא טובים שנלחמים במאבק יפהפה על מה שבאמת חשוב להם. אני מרגיש שאני בתוך קבוצה של אנשים שעושים דבר טוב".

על שילוב הכוחות בין השניים, אמר: "יש משהו בחיבור הזה. אנחנו משתפים הרבה זמן פעולה על הבמה, ולא נכנסנו לאולפן כמו עכשיו. יש משהו בחיבור של אנשים שאכפת להם מאוד, ושנינו אנשים שמגדלים ילדים במשפחה חדשה ומופלאה, זה גם משהו שמחבר בינינו בסופו של דבר". 

בסיום, שיתף לידר ברקע שהוביל לכתיבת השיר, ותיאר: "זה שיר של הורים, ושל הורים שמסתכלים על הילדים שלהם, ויש משהו מדאיג בזה שהילדים שלהם יקבלו את עולם המבוגרים בלי יכולת לגמרי להבין אותו. כשאתה הורה, אתה תוהה איך אתה מגן על הילדים מדברים שיש בהם אגרסיביות או רוע". 

עריכה: מיכל קדוש 

11/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


עברי לידר ורן דנקר
עברי לידר ורן דנקר  |  צילום מסך מתוך הופעה משותפת של השניים
Paris