אודי סגל וענת דוידוב

"אם סעודיה תהפוך למעצמה גרעינית, זה לא יסתיים בה"

ח"כ דני דנון על החשש מדרישה הסעודים לגרעין אזרחי: "מצרים והאמירויות לא יישבו בחיבוק ידיים, יהיה תהליך של הפצת נשק גרעיני באזור"


ארה"ב וסעודיה ממשיכות במגעים להגעה להסכם, כשבין היתר, אחד מהסעיפים במשא ומתן הוא הגעה לנורמליזציה עם ישראל, אך גם דרישה סעודית לגרעין אזרחי. ראש האופוזיציה יאיר לפיד הזהיר מאותה דרישה אתמול (א') בתוכנית 'שבע תשע' עם אודי סגל וענת דוידוב ב־103fm. ח"כ דני דנון (הליכוד) הגיב לכך.

"אני קודם כל אברך אם יהיה הסכם עם ערב הסעודית, אבל כמובן צריך לשים לב לעניין של ההתגרענות, כי אם ערב הסעודית תהפוך למעצמה גרעינית, זה לא יסתיים בערב הסעודית - מצרים והאמירויות לא יישבו בחיבוק ידיים, יהיה תהליך של הפצת נשק גרעיני באזור", טען דנון.

לדבריו, "כשמדברים על גרעין למטרות שלום, זה מה שאמרו בצפון קוריאה ובאיראן, הדרך קצרה מאוד בסוף להפוך את זה למטרות צבאיות".

עם זאת, הדגיש: "אנחנו בקשר עם האמריקנים בצורה טובה, מדברים איתם, מעבירים את הדברים ואני חושב שאנחנו כן רוצים לראות הסכם בקרוב וחותרים להסכם אפילו הייתי אומר, אבל בנושא הזה של ההתגרענות הסעודית יש לנו הסגות, אנחנו מעבירים את המסרים בצורה מקובלת".

"אנו בעיצומו של משבר, אי אפשר להעלים עין מכך"

במהלך השיחה, הביע את דעתו גם על המשבר בצה"ל: "אני חושב ובצדק הצבא נזהר לצאת בכותרות ולדבר על מספרים ואחוזים - זה נכון ואני מצדיק את הקו הזה של הרמטכ"ל. כמובן שיש פגיעה. אנו בעיצומו של משבר, אי אפשר להעלים עין מכך, ולכן יש פגיעה בכל המערכות. יש כאלה שמנסים להעצים ולהאדיר את זה, ויש כאלה שמנסים לצמצם את זה. לפי דעתי אנחנו צריכים להיערך לעימות הבא - האויבים שלנו בחוץ כן נערכים לעימות הבא".

בהמשך, התייחס לרפורמה המשפטית ואמר: "אני לא מהשותקים, זה לא הטבע שלי, ושהיה לי מה לומר - אמרתי בצורה אמיצה. אחרי שעברנו את עילת הסבירות יש תמימות דעים בליכוד שצריך לנצל את התקופה להסכמות רחבות ולא להמשיך במאבק הזה. אני חושב שראש הממשלה בנושא הזה הוא כן עקבי. הוא אמר מההתחלה מה הוא רוצה לעשות. אני חושב שאפשר להגיע להסכמה רחבה סביב הוועדה לבחירת השופטים, אוחנו לא באים להשתלט עליה, אבל אנחנו כן רוצים להביא שינוי. מקווה שבאופוזיציה יוותרו על יצר המאבק בכדי להגיע להסכמות".

על התגייסותם של חלק מחברי הממשלה לטובת אלישע ירד, שנעצר בחשד למעורבות בתקרית הירי ליד הכפר בורקה, טען כי "הנושא נמצא כרגע בחקירה ואני קורא לאנשי השב"כ לפעול בצורה זריזה ומהירה כי הזמן עובד לרעתנו. צריך לבוא עם תשובות ברורות, כי יש כך טענות משני הצדדים. טענות חמורות לצערנו, אבל אני מאמין ברשויות החוק שלנו. בסוף, המערכות שלנו עובדות, אבל צריך לפרסם את העובדות ולעשות סדר - גם מבחינת הלחץ הבינלאומי זה הדבר הנכון".

עריכה: דוד זבולוני 

14/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


דני דנון
דני דנון  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90
Paris