ינון מגל ובן כספית

הקפאת הבנייה בהתנחלויות? "לא נקבל את זה"

ח"כ לימור סון הר־מלך התייחסה לפינוי המאחז בבנימין ותהתה לגבי ההמשך: "ברור לי שבצלאל סמוטריץ' ניסה למנוע את הדבר הזה"


שוטרי מג"ב ומנהל אזרחי פשטו הבוקר (ב') על המאחז גבעת אעירה שחר בבנימין והתחילו בהריסתו. ינון מגל ורויטל סויד ביקשו לשוחח עם חברת הכנסת לימור סון הר־מלך (עוצמה יהודית) שהתייחסה לנושא והסבירה מדוע אל מול האירוע הזה אסור לשתוק.

בפתח השיחה, כשנשאלה האם שוחחה עם שר האוצר, השיבה בשלילה וציינה כי "ברור לי שבצלאל, ממה שאני מכירה את המאבקים שלו, ניסה למנוע את הדבר הזה, אבל יש פה מלחמה בשטח ובדרגים המדיניים. יש מי שמבקש פעם אחר פעם לחרב ולהרוס את ההתיישבות ואת המפעל הזה, לא רק ברמה הפיזית, אלא גם ברמה התודעתית".

עוד הוסיפה: "אני אמשיך לתמוך באנשים האלה כי אני מכירה את המאבק שלהם מקרוב, ורואה את מסירות הנפש שלהם. צריך לראות את הארמונות שנבנים בכדי לייצר עובדות בשטח. אף אחד לא חושב לבוא ולשלוח כוחות למקומות האלה. אם יש הסכמים שמבוססים על הקפאת התנחלויות - זה משהו שנצטרך להגיב עליו מאוד בחומרה. לא נקבל דבר כזה. לא יכול להיות שאנחנו התחייבנו לעם ישראל לממשלת ימין מלא על מלא, שדיברנו לפני הבחירות בשפה א' ואחרי הבחירות נאמר דברים אחרים".

לסיום, ציינה חברת הכנסת כי "מעבר להכול, הדבר היחידי שבאמת יכול לתרום היום למאבק על הארץ הזאת ועל החיים של תושבי מדינת ישראל, זה לומר דברים ברורים על הנוכחות שלנו ביהודה ושומרון. אנחנו נאבק מול הדבר הזה ולא נקבל אותו - לא בשביל זה נבחרנו, לא בשביל לראות תמונות כאלה ולא בשביל הסכמים כאלה. אין לאף אחד את הלגיטימיות לעשות את הדבר הזה. אני חושבת שבשבוע שעבר אלוף הפיקוד לא הצליח להעביר את קמפיין הטרור היהודי והיום הוא מנסה לפצות את עצמו דרך החורבן הזה".

עריכה: דוד זבולוני

14/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


לימור סון הר־מלך
לימור סון הר־מלך  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris