שיעור באזרחות

תלמידה מובילה מאבק נגד השימוש בספר 'להיות אזרחים בישראל' שנלמד ברחבי הארץ, וטוענת: "הספר מציג עמדות שחותרות מתחת לדמוקרטיה הישראלית".


יולי יבין, תלמידה מהרצליה החלה להוביל מאבק נגד השימוש בספר הלימוד 'להיות אזרחים בישראל' שנלמד בשיעורי אזרחות ברחבי הארץ. לדבריה, הספר הופק בייעוץ פורם קוהלת ומשקף את עמדתו לגביי המהפכה המשפטית.

בשיחה עם ענת דוידוב ואודי סגל סיפרה יבין בת ה־18: "כבר שנים שמכינים ומכשירים את הקרקע. הפרויקט של המעורבות אזרחית לא קשור לעבודה בבית הספר. היו ביקורות פחות נעימות, אבל זה לא ריגש איתי. כל דבר שפרסמתי בדקתי, חשוב להציג מגוון של דעות ועמדות, אבל הספר הזה מציג עמדות שחותרות מתחת לדמוקרטיה הישראלית". 

ניר שלייפר, מורה לאזרחות בגימנסיה הרצליה, הצטרף לשיחה ואמר: "אצלי בבית הספר לא קיבלו את הספר הזה, משום שהתכנים בספר קוראים מתחת לפני השטח. אנחנו נמצא שם ריבוי דעות, אבל זה רק לכאורה. יש שם אג'נדה שקיימת כל הזמן. מה שקורה היום כבר בשנת 2016 רואים את הניצנים של הדבר הזה. כשאתה קורא את הספר שמי שכתבו את הספר יש שם דוגמאות למשל, כשאנחנו מדברים על עילת חוסר הסבירות מציגים את זה בתור אקטיביזים שיפוטי. אני מאוד שמח שתלמידים לוקחים יוזמה, זו גאווה של כל מורה שיש לו תלמידים כאלה". 

15/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


לימודים בכיתה - אילוסטרציה
לימודים בכיתה - אילוסטרציה  |  צילום: אבשלום ששוני/פלאש90
Paris