רז שכניק

"האיש הזה היה מאוד אמיץ"

עידן רייכל שיתף בזיכרונותיו מצביקה פיק, מתוך תוכנית מיוחדת של רז שכניק במלאות שנה לפטירתו של המאסטרו • התוכנית המלאה תשודר הערב ב־20:00


רז שכניק ציין בתוכנית מיוחדת, שנה לפטירתו של צביקה פיק, אחד מגדולי האמנים בתרבות הישראלית, ושוחח עם אמנים רבים מעברו של פיק. התוכנית המלאה תשודר הערב  (ה') ב־20:00. בשיחה שניהל שכניק עם עידן רייכל, שיתף הזמר והיוצר בזיכרונות שלו מצביקה פיק, ובין היתר בשונות שהביא לבמה, יחסית לאותה תקופה. 

תחילה התייחס לקשיים שהיו לפיק להתקבל למיינסטרים הישראלי. "בשנות הפריצה שלו בשנות ה־70 אני לא הייתי נוכח, ולכן אני לא יודע מה הייתה האווירה. אותה התקופה עדיין הייתה רק מעבר מאיזושהי שמרנות למשהו של תנועה היפית כזאת", הסביר. 

לדבריו, "אני מעריך שמישהו שפתאום הגיע והביא המון סקסיות לבמה ושיער הארוך, ואת הפופ המהוקצע - אז זה היה מאוד שונה. אני חושב שבגלל זה, האיש הזה היה מאוד אמיץ".

במהלך הקריירה הארוכה שלו, פיק היה אחראי על עשרות להיטים, ביניהם גם 'שיר הפרחה'. "זה פשוט שיר טוב", אמר רייכל, והוסיף: "אם היינו יודעים את הקסם, אז היינו כותבים 10 כאלה ביום. זה פשוט שיר טוב".

"בסופו של דבר כל מה שצביקה היה צריך זה לשבת על פסנתר ולכתוב את השירים המעולים שהוא הביא לנו, השירים המרגשים, שירי המסיבות", סיכם. 

16/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צביקה פיק
צביקה פיק  |  צילום: קובי גדעון/לע"מ
Paris