איריס קול

"יש לי בעיות עם סופים"

הזמרת והיוצרת ליהי טולדנו על שירה החדש '20 (בלעדייך)': "מתאר את הדיסוננס בין הרצון שהפינות בעיר ימשיכו להזכיר את הקשר, לבין זה שרציתי לשכוח"


כל סוף הוא תמיד התחלה של משהו אחר: הזמרת והיוצרת המיוחדת ליהי טולדנו שחררה סינגל חדש ומרגש בשם '20 (בלעדייך)', אותו כתבה על תחושותיה בעיר לאחר הפרידה מהאקסית שלה.  

"זה שיר שכתבתי שהייתי בת 20", חשפה טולדנו. "כתבתי אותו אחרי פרידה, כשהתחלתי לגור בעיר לבד לראשונה. זה שיר שמתאר את הדיסוננס בין הרצון שאחרי קשר, הפינות בעיר ימשיכו להזכיר את הקשר וימשיכו להחיות אותו, לבין זה שרציתי לשכוח לחלוטין ולהמשיך הלאה. זה ממש זה, בסוף יהיה לי שקט, ועדיין אני רוצה שהכול יזכיר לי. שזה לא סוף מוחלט. אני חושבת שגם אני באופן אישי, יש לי בעיות עם סופים. קצת לא מצליחה לעכל משהו שהוא נגמר".

עוד ציינה כי "בכל מקום הייתי עם האקסית שלי, הרגיש לי כאילו העיר הזו בחיים לא תהיה עיר שאני לא אסתכל עליה מהזווית הזו. גם תוך כדי, כשזה מרגיש כל כך דרמטי, אנחנו יודעים שזה זמני. הכול זמני, החיים כל הזמן זזים, וידעתי שזה יעבור. פשוט לא ידעתי שאני אוציא את השיר הזה אחרי שזה עובר. זה היה כל כך טרי".

באשר לשימוש בקלרינט בשירה החדש, הודתה: "אני חושבת שחלק מהבריף שאני מנסה להיצמד אליו, זה באמת לעשות מוזיקה שהיא עם מוזיקאים שאני מעריכה, מוזיקה עם כלים שכבר היום אנחנו בקושי שומעים כלים בשירים. אני, הבית והלב שלי זה במוזיקה של פעם, הישראלית, המלאה בהרמוניות מורכבות ובצבעים. חלק מהדבר הזה זה לעשות שיר עם ענת כהן. זה חלומות קטנים שלי שאני מגישה. אין על מוזיקה. אני יוצאת להופעות, אנחנו בדיוק עכשיו מכינים את ההופעה הגדולה".

האזינו לשיר החדש שלה - '20 (בלעדייך)' >>

16/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ליהי טולדנו
ליהי טולדנו  |  צילום מסך: מתוך הקליפ של השיר 'בלעדייך'
Paris