ינון מגל ובן כספית

"אתם לא רוצים שוויון בין גברים לנשים, אלא כוח פוליטי"

ינון פרש את משנתו באשר לתופעת הדרת הנשים המרימה את ראשה: "כמה אתם עבדים, בז לזה" • לוינסון: "בעיית הדרת הנשים היא בעיה אמיתית"


גם הבוקר, ביום החמישי בשבוע, שבו ינון מגל וחיים לוינסון אל עמדת השידור ואולפן התחנה, והתווכחו יחדיו על שלל הנושאים הבוערים שעל סדר היום. בפתח הדברים, התייחסו השניים לטקס פתיחת הרכבת הקלה בשעות הצהריים. "תודה לרה"מ שמגיע לביקור ברכבת בתל אביב", ויש חסימות בעיר", טען חיים. "וכמו בכל יום שיבוש התנועה זורמת". 

בתגובה, ביקש ינון להגיב על הלך הרוח הנוכחי בימים אלה: "אנחנו כל היום בלופים, עכשיו אנחנו בהדרת נשים. לפני שבוע זה היה המתנחלים, כל שנה אותו דבר, כל התבהלה. עכשיו זה התקפה על קצינים. די, אתם מצמצמים לי את התאים במוח ולא נשארו לי הרבה. תחמלו על מה שנשאר, בבקשה".

עוד הוסיף, כי "הכול קמפיין פוליטי שלכם. אתה מוכיח שזה עניין פוליטי. יש כוח פוליטי שנלחם בחרדים על בסיס יומיומי ופוליטי. אתה עבד של הפמיניזם. אתה ממש מ'בונות אלטרנטיבה'. כמה אתם עבדים. אני בז לזה. יש שוויון בין גברים לנשים, אתם לא רוצים שוויון בין גברים לנשים, אתם רוצים כוח פוליטי. יש כוח פוליטי להסית נגד חרדים באופן קבוע. איך אתם עבדים של הפרוגרס. אצלכם אישה היא גבר וגבר הוא אישה. אתם מטורללים, אין כוח לשטויות שלכם, לא תצליחו לשגע אותנו כי אנחנו דבקים באמת ובמסורת שלנו. יש לך משימה להוכיח שהיהדות היא טעות, אנחנו יותר חזקים מכם. כוחות הרוע שלכם מנסים לזעזע את הספינה, זה לא יעזור". 

"עלה בדעתך שיש דברים שחוזרים על עצמם כי הם קורים בעולם האמת?", השיב לוינסון בתגובה. "יש דברים שמתרחשים בעולם המציאות והם חוזרים על עצמם. הדרת נשים זה נושא קיים. בעיית הדרת הנשים היא בעיה אמיתית. אין שום כוח שמעודד להכות חרדים ברחוב או לבזות חרדים. אכן יש כוחות רחבים מאוד שבהם גברים עליונים על נשים. תסביר לי למה אישה לא יכולה להיות חזנית. מה מבטאת המסורת הזאת?". 

17/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל
ינון מגל  |  צילום: 103fm
Paris