ינון מגל ובן כספית

לוינסון למגל: "למה פמיניזם כל כך מטריף אותך?"

מגל פרסם תמונה של מפגינה שלא מסירה שיער מבית השחי, וכינה אותה סרבנית לייזר • לוינסון: " אני אישית לא מצאתי שזו בדיחה טובה"


בפתח השעה השנייה שבו ינון מגל וחיים לוינסון לאולפן ומגל נשאל מדוע הגיב לתמונה של מפגינה פמיניסטית עם שיער בבית השחי. "לא רציתי לבזות אותה או לפרגן לה - היא עמדה עם שלט 'אני סרבנית' בידיים מנופות עם בית שחי לא מגולח אז כתבתי שהיא סרבנית לייזר", אמר מגל. 

הוא הבהיר: "זה מצחיק. מה מבזה? מה אתם מבלבלים את המוח? אלף תגובות, קללות, מה קרה? כתבתי בדיחה על אחת שלא מגלחת. פעם בשמאל היה הומור, הומור נהדר. חבר'ה, סיפרתי בדיחה. חיים, תפסיק להיות עבד. אתה עבד של הפמיניזם. בגלל שיצאת מתוך עולם סגור לתוך העולם החילוני אתה נשמה מבולבלת של ילד. אתה חושב שאלו החוקים. אתם תחליטו על מי מותר לצחוק ועל מי אסור?"

לוינסון לא נשאר אדיש לדבריו, ואמר: "ינון, אתה לא בדיוק אל יווני, אז למה כשאתה רואה אישה שלא שמה על הקוד של לגלח את השיער זה מפעיל אותך? אם היית עובר לידה ברחוב היא לא הייתה מסתכלת. למה פמינזם כל כך מטריף אותך? אני אישית לא מצאתי שזו בדיחה טובה. להתייחס לאיך שאישה נראית, לא משנה איך היא נראית, אני חושב שזה בזוי". 

השיח בין שני המגישים הלך והתפתח, והשניים התייחסו לשגריר רון דרמר. לאחר שמגל השמיע הקלטה של יאיר לפיד שטוען שהוא השגריר המזיק ביותר, וגורם נזק. "הם מוכנים לזרום עם הרעיון הסעודי, ואני חושב שזו טעות. היה דיווח שרון דרמר אומר שאפשר להתקדם איתו", אמר לוינסון. 

"אתה מדבר בטון שנותן תחושה שאתה מבין, אבל הכול סתם דיבורים. לגופו של עליון, מגוחך שיאיר לפיד מדבר על רון דרמר שחושב שהוא לא מבין את האמריקנים. אתה מבין את האמריקנים?", ענה לו מגל.

21/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל וחיים לוינסון
ינון מגל וחיים לוינסון  |  צילום: 103fm
Paris