ינון מגל ובן כספית

"אלוף פיקוד המרכז נכשל"

סרן (מיל') אביעד גדות, מנכ"ל 'תורת לחימה', תקף את יהודה פוקס על רקע המתיחות ביו"ש • טען: "אוקיינוס הטרור לא מיובש ולא מטופל"


"לכל מי ששואל "מה הצבא יכול לעשות?", "מה אתם מצפים מגלנט?", שינסה לשער מה היה קורה אם יהודים פרטיים בגליל/נגב/יהודה ושומרון היו אוספים כלי נשק צה"ליים בלתי חוקיים, יוצאים לכבישים, מחוררים רכבים ורוצחים כל יום יומיים ערבי בכיף שלהם, ואז מחלקים בקלאוות". כך נכתב בדף של ארגון 'תורת לחימה' על העלייה במספר פיגועי הטרור בעת האחרונה. סרן (מיל') אביעד גדות, מנכ"ל הארגון, הגיב לדברים.

"מצפים לישועה. ממש לא פשוט. מכל רכב יכול לצאת קנה", אמר גדות. "הציוץ הזה הגיע בעקבות שיח גם עם חברי כנסת וגם עם שרים. אני אתן דוגמה מחווארה, מקטע של לא יותר משלושה ק"מ, שברמה הזויה יהודים נשחטים בכפר הזה כמעט בלי הפרעה, בכל מיני צורות. גם פיקוד מרכז וגם משרד ביטחון, הרמטכ"ל וכל מי שאתה לא רוצה מתגברים וזה לא קורה".

עוד טען כי "אפשר להיכנס בדיוק לרזולוציות, וקצינים למשל בחיל הנדסה מדברים על דברים בסיסיים שלא מיושמים, אבל צריך לדבר על המאקרו. תתארו לכם מצב הזוי שבו חבורת יהודים אוגרים נשק צה"לי ללא הפרעה, בלי שאף מפקד בכיר נותן את הדין, יורים בכל מי שהם רוצים בצירים, יודעים בדיוק איפה הם גרים, יורים באוויר - את המצב הזה, אך אחד לא היה מאפשר אותו".

"כמה ערבים תמימים חוסלו? זו בדיוק הנקודה. הסימטריה הזויה, זה בדיוק הקונספציה בה שבויה מערכת הביטחון. ליהודים מתייחסים כטרור לאומני, ערבים הם תמיד בודדים", התרעם, והוסיף: "הקמפיין הזה של אלימות המתנחלים יצר נזק כפול. אנו רואים בכירים במערכת הביטחון שמאמצים את הקונספציה הזו. אני חושב שקודם כל עצם הביקורת על מערכת הביטחון היא חיונית. מותר לנו לומר שאלוף פיקוד המרכז נכשל, שעשרות יהודים נרצחים, בפועל, בשורה התחתונה, כאשר מערכת הביטחון הבוקר מביעה שביעות רצון על זה שתפסו את שני המחבלים ויש לך עוד אלפים כאלה ורק הלילה שוחרר עוד מחבל לג'נין - זה כישלון".

בנוסף, הכריז גדות כי "הכישלון לא רק בגלל התוצאה של 36 נרצחים, הכישלון בגלל שאוקיינוס הטרור לא מטופל ולא מיובש. מה זאת הגזענות הזו כלפי ערבים שאתה לא מצפה מהם לא לרצוח? אני מצפה מערבי שגר לידי לא להרים עליי נשק. אתה רוצה להגיד לי שכל מחבל שירצה באשר הוא להחזיק נשק, להסית, אתה תסכים למציאות הזאת? התפקיד של מערכת הביטחון זה לספק לי ביטחון, היא לא עושה את זה ועל זה הביקורת שלנו".

עריכה: שני רומנו

22/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


זירת הפיגוע בדרום הר חברון
זירת הפיגוע בדרום הר חברון  |  צילום: חיים גולדברג/פלאש90
Paris