אודי סגל וענת דוידוב

בן גביר? "עבריין שיודע רק לשלוח את אחיו לגבעות"

מפקד מחוז י-ם לשעבר ניצב בדימוס אריה עמית תקף את השר לביטחון לאומי על רקע הפשיעה במגזר: "פרחח" • על ניצב סופר: "קוץ באצבע למפקדי המחוזות"


אתמול (ג') התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לרצח מנכ"ל עיריית טירה ד"ר עבד אלרחמן​ קשוע ליד תחנת המשטרה בעיר, והבטיח פעם נוספת לערב את שב"כ בטיפול בפשיעה במגזר, לדבריו: "חיסלנו את הפשיעה המאורגנת בחברה היהודית בישראל, אנחנו נחסל את הפשיעה המאורגנת בחברה הערבית בישראל. כל אזרחי ישראל חייבים לחיות בביטחון ולא תחת צל של איום הטרור הפנימי". ניצב בדימוס אריה עמית, לשעבר מפקד מחוז ירושלים, התייחס לדברים.

"אם מישהו חושב שאפשר להילחם בפשיעה כשראש ממשלה לא אחראי ממנה עבריין, תומך טרור פרחח, להיות זה שאחראי על המשטרה מטעם הממשלה, הוא חי בלה לה לנד", טען. "ההפרדות שעשה רה"מ בין משפחות הפשע היהודיות לערביות ולדרוזיות, אנו מדינה אחת והטיפול המשטרתי צרך להיות לכולם. זה שלקחו ניצב והפכו אותו לזה שאמור להיות אחראי על הטיפול בפשיעה ערבית זה קשקוש. סופר הוא בסך הכל כמו קוץ באצבע למפקדי המחוזות, הם לא ישתפו איתו פעולה, מאחוריו אין שום כוח ומיומנות שיכולים לסייע במלחמה הזו". 

על השר בן גביר, אמר: "יואב סגלוביץ הקים בזמנו מערכת שלמה של טיפול של כל המערכות יחד ועשה יופי של עבודה. זה הביא תוצאות. אז הגיע הפרחח הזה, סגר את כל מה שהיה לפני, החליט שהוא מבין גדול במלחמה בפשיעה ועצר את כל הדבר הזה. הכל קשקושים ודיבורים, כמו שהוא הביא 6 מיליארד, אבל לא הביא אפילו מיליארד. הוא לא מבין כלום בנושא של משטרה ולחימה בפשיעה. בואו קודם כל ניתן למשטרה להשתמש ברוגלות, גם את זה לקחו ממנה בטיפשות שאין כדוגמתה". 

"רה"מ שעשה הכל כדי להחליש את המשטרה, פגע בכבודה ובכבוד השוטרים, ופתאום הוא לוקח לעצמו את ההישג של 'אנחנו ניצחנו את משפחות הפשע היהודיות'?", תהה עמית. "הוא יודע מה קורה בדרום? המשטרה בזמנו עשתה עבודה יוצאת מן הכלל וטיפלה במשפחות פשע. אז עכשיו אין משפחות פשע יהודיות? יש, והיהודים סובלים ממשפחות הפשע הערביות הרבה יותר ממה שאנשים מבינים. דמי החסות, העלייה בגניבות מכוניות".

בסיום, הבהיר מפקד מחוז ירושלים לשעבר: "כשיש ראש ממשלה שבזמנו בבחירות הקודמות אמר 'הערבים נוהרים לקלפיות', כשהוא מתייחס כך לחלק מאזרחיו, הדברים האלה יורדים כלפי מטה. המשטרה השקיעה פחות בתחום הערבי מאשר בתחום היהודי וזו טעות אסטרטגית בלתי רגילה. נכון שיש הרבה רציחות של ערבים, אבל היהודים סובלים סבל נורא. כשנתניהו מעמיד בראש המשטרה עבריין שלא יודע כלום ויודע רק להדליק מדורות ולשלוח את אחיו לגבעות, אל תחלמו שהטיפול יהיה רציני". 

עריכה: מיכל קדוש

23/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אריה עמית
אריה עמית  |  צילום מסך 'חדשות 12'
Paris