ינון מגל ובן כספית

"אני חי, לומד ועובד עם היהודים - ברוך השם לא רע לי בחיים"

אושיית הרשת רמי אבו סיאם התייחס לגל הרציחות במגזר והסביר מדוע הוא תומך בממשלה: "אני מוסלמי, אבל אזרח ישראלי לכל דבר - יש לי זכויות וחובות"


האלימות עולה מדרגה: על רקע המציאות המדממת במגזר הערבי, ארבעה גברים, בהם גאזי סעב שהתמודד לבחירות לראשות המועצה, נרצחו ביום שלישי האחרון מירי בשטח חקלאי באבו סנאן שבגליל המערבי. ינון מגל ויריב אופנהיימר דנו על כך ב־103fm עם אושיית הרשת רמי אבו סיאם, אשר התייחס לתופעה הקשה והסביר מדוע הוא תומך בממשלה המכהנת.

"הכסף לא רק שהוא נעלם אלא מתאדה לנו. אני תושב הכפר מהיום שנולדתי ועם היום, ואין שום התקדמות. הכסף נעלם. אנחנו מגיעים למצבים שאין דין ואין דיין, אין עם מי לדבר אפילו", זעק, "תחשוב שהפחים של הזבל, שזה הדבר הכי בזוי, אני קונה את זה על חשבוני. עד היום לא קיבלנו עצות מהמדינה, לא צנזורה ולא ביקורת. בתור אחד ששירת את המדינה, אני לא היחידי ששירת את המדינה, אני מג"בניק משוחרר, איפה הריבון? אין ריבון. אין עם מי לדבר".

עוד הדגיש כי "אני בחור מוסלמי אבל אזרח ישראלי לכל דבר - כמו שיש לי זכויות יש לי גם חובות. אנחנו חיים באותה מדינה, ביטחון שלך זה ביטחון שלי. אם אין כיפת ברזל שתוריד את הטיל שבדרכו לישראל אני עלול להיפגע מזה גם. אני חי עם יהודים, לומד עם יהודים ועובד עם יהודים, וברך השם לא רע לי בחיים. תפקידו של מג"ב ושל משטרת ישראל, התפקיד של המשטרה זה לשמור על ביטחון הציבור הישראלי. ברגע שמדובר בכוחות הביטחון זה כוחות הביטחון לי ולך כאחד. ביום שאני משרת את המדינה אני שומר גם על המשפחה שלי, וגם עליך. זה תקף גם על בן אדם אחר שמשרת את המדינה".

"יש כאלה שזה לא מתאים להם וזו זכותם המלאה, אני בן אדם שתומך בדמוקרטיה כל עוד לא מדובר בהסתה לטרור. אבל בסופו של יום יש סבלנות להכול", הבהיר, והודה: "בפעם הבאה אני מתכוון להצביע ליכוד כי המפלגות הערביות בצער רב אני מודיע, לא תרמו לנו בכלום. אני מגיע בסופו של יום מבית מאוד פוליטי, ומה שעצוב לי עד היום חברי הכנסת הערבים מצליחים לשחק ברגשות של הציבור הצעיר במיוחד, אבל אם אנחנו עושים בדיקה הם לא קידמו דבר אחד חוץ מעצמם".

לסיום, הכריז סיאם כי הוא אינו מפחד מארגוני הפשיעה. "ביום שאני אפחד אני לא צריך להיות באותה מדינה. אני במדינה שיש בה צבא, שלטון חוק וחופש ביטוי, וחופש ביטוי נחשב לזכות עילאית. ביום שאני אפחד לדבר אני אדע דבר אחד - אסור לי להיות במדינה".

עריכה: שני רומנו

24/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


כפר ערבי - צילום ארכיון, למצולם אין קשר לנאמר
כפר ערבי - צילום ארכיון, למצולם אין קשר לנאמר  |  צילום: מתניה טאוזיג/פלאש90
Paris