רץ סולו

יהל דורון (מהצמד 'גיא ויהל') שיתף על אלבום הסולו הראשון שלו 'עננים בתוך הבטן', על סיפור הילדות הקשה מאחוריו - וחשף ספר סיפורים קצרים שכתב


את יהל דורון אתם אולי מכירים מהצמד 'גיא ויהל', עם גיא מנטש, שפרצו לחיינו העונה הראשונה של 'דה וויס', בנבחרת של המנטור אביב גפן, ומאז כובשים את ליבנו בכל שיר מחדש. כעת, יהל מוציא אלבום סולו ראשון 'עננים בתוך הבטן'. בשיחה עם רבקה מיכאלי ב־103fm, השניים האזינו לשלל השירים ודנו על הסיפורים מאחוריהם. 

תחילה, סיפר על השיר 'שירים מ־1990', המספר על ילדותו המורכבת: "בשנת 1990 נחתנו בערד, בבית בשיכון, בית שנקנה כבדרך אגב. משם בעצם הבית שלנו הפך להיות סוג של אשרם. אימא שלי הכירה אדם שלימד אותה מדיטציה, זה הלך והסלים. נקודת האור הגדולה הייתה פסטיבל ערד, אח שלי הלך להופעה של אביב גפן, והוא אמר 'מי שלא טוב לא בבית, יכול ללכת לכפרי נוער ולמקום אחר'. יום למחרת אח שלי עזב, ואני שנתיים אחרי זה". 

עוד הוא סיפר על הספר שלו 'ביום שאמרת לי שאת אוהבת אותי': "אני סופר פייסבוק, ככה אני קורא לעצמי, כותב סיפור קצר ומפרסם. בקורונה, הרבה אמרו 'אנחנו רוצים. תארוז את הכול ביחד'. זה היה חלום שרציתי להגשים".

אחד הסיפורים  הוא 'סדום והמורה'. "בגיל 12 נראתי יותר מבוגר מהיום, הייתי עולה לאטובוסים ושאלו אותי איפה שירתי. זה האמת מתוך איזה סטיקר שראיתי של' סדום והמורה', ויש פה איזה סיפור 'אם היית קצת פחות המורה שלי' גרסה יותר קיצונית", אמר.

"זה כיף להגיד 'אני לבד', אמר דורון, אך הסביר: "אבל מהמקום האמנותי, כי הרצון לעשות את האלבום הזה הוא המצבא. אני וגיא עדיין עובדים ביחד וגם על אלבום חדש". 

בנוסף סיפר על השיר 'הודו': "הוא בעצם השיר שהתחיל את האלבום. אהוד בנאי מנגן פה. השיר הזה מספר על מישהי שהכרתי, וגיליתי שזה קורה לא מעט לצעירים שנוסעים למזרח ומאבדים את דעתם, אז זה סיפור על מישהי שהכרתי שזה קרה לה".

25/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יהל דורון
יהל דורון  |  צילום מסך מתוך קליפ 'שירים מ־1990'
Paris