רון קופמן ואריה אלדד

"אנחנו בפרק שגם בבית הקלפים לא חשבו עליו"

נשיא ארצות הברית לשעבר דונלד טראמפ הסגיר את עצמו לרשויות בפעם הרביעית בחצי השנה האחרונה • יקי דיין, לשעבר הקונסול בלוס אנג'לס, שיתף בפרטים


לאחר שנשיא ארצות הברית לשעבר דונלד טראמפ הסגיר את עצמו לרשויות הלילה (ה') בפעם הרביעית בחצי השנה האחרונה, הוא עבר הליך מעצר בבית הכלא של מחוז פולטון שבמדינת ג'ורג'יה ובפעם הראשונה גם הצטלם לתמונת העציר. גדעון אוקו דן על כך ב־103fm עם יקי דיין, לשעבר הקונסול בלוס אנג'לס, אשר שיתף בכל הפרטים והביע את דעתו בנושא.

"כשבן אדם נעצר יש מה שנקרא תמונות פרופיל כאלה, התמונות המשטרתיות ששים אותך עם הפנים, מצלמים כדי לדעת בדיוק לזהות אותך", ביקש דיין להסביר תחילה, וסיפר: "מטראמפ נמנעה ממנו החוויה המופלאה הזו, אבל אתמול הוא הגיע לכלא בג'ורג'יה, שם לקחו ממנו תמונות, טביעות אצבעות, כל החגיגה. טראמפ מיד הוציא לרשתות החברתיות את התמונה, כמובן מדובר ברדיפה, ש'אני אף פעם לא אכנע', ובסופו של דבר גם תמונה כזו מחזקת את טראמפ מאוד מאוד בפריימריז הרפובליקניים".

עוד הכריז כי "זו נקודת אזהרה גדולה לנו לישראלים, כשעושים סקרים בקרב הרפובליקניים רק 17 אחוזים מאמינים במערכת המשפט האמריקאית. הם חושבים שיש כאן רדיפה פוליטית. מבחינתם יש כאן רדיפה וגם כשראינו את העימות הרפובליקני, יש כאן קונצנזוס גם בקרב אלה שרצים מול טראמפ עצמו שמערכת המשפט רודפת פוליטית את האיש ומנסה להכריע פוליטית. ובסופו של דבר זה מה שקורה, שכל השופטים נבחרים באופן פוליטי, והחשש הוא כזה. זה גם מה שטראמפ מצייץ לגבי התובעת בג'ורג'יה והתובע המיוחד בוושינגטון והשופטים. זו בעיה קשה פנימית בתוך המערכת האמריקאית, טראמפ משתמש בה בצורה נכונה, יוצאת דופן ופוליטית".

באשר לשאלה מה הסיכויים של טראמפ לנצח במירוץ לנשיאות, הסביר: "אני חושב שזה מוקדם להגיד מה הסיכויים שלו, אבל כרגע ההובלה שלו בפריימריז הרפובליקניים הם יוצאי דופן. אין עוד משהו שיכול לצאת כנגד טראמפ שעלול להפריע לו. בסופו של דבר, הפערים הם עצומים, לא היו פערים כאלה כשטראמפ זכה. דברים עדיין יכולים להשתנות, זה לא שהדברים לא הפיכים אבל זה הופך להיות קשה וקשה".

"ככל הנראה יעמוד מולו נשיא מכהן בן 82. הבחירות האלה מאוד מוזרות, ואם נגיע לישורת האחרונה ונראה את טראמפ מול ביידן, ויכול להיות שנראה את טראמפ מאחורי סורג ובריח, לא יכול לבחור אבל כן להיבחר, אנחנו כאן בפרק שגם בבית הקלפים לא חשבו עליו. זה יכול מאוד להיות התסריט של נובמבר הבא", אמר לסיום.

עריכה: שני רומנו

25/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


דונלד טראמפ
דונלד טראמפ  |  צילום: Brandon Bell/Getty Images
Paris