ינון מגל ובן כספית

"אסור שנהיה במצב שלמשטרה לא תהיה יכולת"

ח"כ יואב סגלוביץ על ועדת הבדיקה לפרשת הרוגלות: "מאמין שהכלים האלה צריכים לחזור כמה שיותר מהר למשטרת ישראל, אחרי שיעשו את ההתאמות הדרושות"


חבר הכנסת יואב סגלוביץ, לשעבר סגן השר לביטחון פנים (יש עתיד) שוחח עם בן כספית וינון מגל אודות ועדת הבדיקה לפרשת הרוגלות. לדבריו, יש בדיקה של מבקר מדינה, למעלה משנה, ויש להמתין לבדיקתו.

סגלוביץ טען: "אני חושב שזאת ועדה לא עניינית, שלא צריכים אותה, היא פוליטית לחלוטין. כמי שקרא את דו"ח מררי, והיה נוכח בדיונים הגלויים ושני דיונים חסויים, הוועדה בדקה, ובבדיקה לא היה שום דבר שנראה כמו משטרה שעוקבת אחרי אנשים בלי צווים. דבר שני, בדקו האם באירוע עצמו היו דברים נוספים בעייתים, נכנסו לעומק להרבה נושאים ונעזרו בשני מומחים מתוך המוסד, שני ראשי אגפים. בבדיקה הם מצאו מספר לקויות שצריך וחובה לטפל, והן נמצאות בתהליך טיפול ותיקון".

עוד הוסיף: "כשזה עלה לדיון בכנסת, אמרתי שאנחנו צריכים להמתין לבדיקת מבקר המדינה, בוודאי אם הוא ימצא חשד לפלילים, הוא יעביר את זה, אבל אנחנו לא נמצאים במישור הזה, תמתינו לבדיקה של מבקר המדינה ונפעל על פיה. בסופו של דבר זה תפקידו והוא בודק את כולם, אין חסינות בדבר הזה. באופן מקצועי אני מאמין שהכלים האלה צריכים לחזור כמה שיותר מהר למשטרת ישראל אחרי שיעשו בהם את ההתאמות הנדרשות. הכלים צריכים ואמורים לחזור, מטבע הדברים כשתקום ועדת בדיקה או חקירה, הכול ייעצר ואף אחד לא יודה בזה. אנחנו נמצאים במצב שהמשטרה צריכה כלים, אסור שנהיה במצב שלמשטרה לא תהיה יכולת". 

חבר הכנסת הבהיר: "האירוע הזה מגוחך ברמה המקצועית אבל גם מעט ברמה של ההכרזות על זכויות האזרח, וצריך לשמור על הפרטיות. במקביל לזה שכל זה נעצר, מקימים ועדת חקירה, שלדעתי מיותרת, לפחות עד שדו"ח מבקר המדינה יגמור את הדברים שלו. האירוע הזה הוא פוליטי. בוועדה דיברו על תיקי נתניהו, לא שום דבר אחר".

"במקום להתעסק בדברים ולתת כלים אפקטיביים, תוך פיקוח בקרה על המשטרה, מרסנים ומרסקים את המשטרה כל הזמן. בתקופה הזו, כשאנחנו מדברים על הוועדה הזאת שלא ייצא ממנה שום דבר חוץ מהבל רוח וטרלול, בחברה הערבית בוקה ומבולקה", אמר.  

לדבריו, "מה שהשתנה, ראש הממשלה לא אומר שהוא אחראי, לא ממנה שרים, לא מתעסק במעטפת הכוללת. לא סתם 2022 היא השנה היחידה שהייתה ירידה של הפשיעה. ממשלה שלא אכפת לה, חסרת מנהיגות. כל הפעילות הממשלתית הופסקה, הפעילות הלא אופרטיבית הופסקה כי זה לא מעניין אותם".

"שמו בראש המשרד הזה עבריין מורשע, הבן אדם הכי פחות מתאים שאפשר למצוא במדינת ישראל", סיכם על השר בן גביר.

עריכה: שי איידלר

28/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יואב סגלוביץ
יואב סגלוביץ  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris