איריס קול

"זו סגירת חשבון בצורה בריאה"

הזמרת והיוצרת ים גרוניך על שירה החדש 'כאוס': "היה וייב של הכל על השולחן" • הודתה: "זה טקסט של מישהי שהייתה שם"


היוצרת והזמרת ים גרוניך, וכמובן בתו של המוזיקאי שלמה גרוניך, חובקת בימים אלה את הסינגל השני שלה, שזכה לשם האקטואלי כל כך 'כאוס'. בשיחתה עם איריס קול, סיפרה על הלך הרוח שהוביל ליציאת השיר הבועט והקצבי.

"מהרגע שהגעתי לאולפן, האנרגיות היו נורא פתוחות. וייב של 'הכול על השולחן'. בנינו את השיר הזה מאפס בתוך האולפן. חלק מהגדולה של האמנים האלה בעיניי זה שאת יכולה פשוט להגיע לשם, והם סוג של פסיכולוגים עבורי גם. הגעתי לשם בתקופה קצת מורכבת, עברתי קצת עניינים", סיפרה גרוניך. 

לדבריה, "בתוך השיר, ראיתי הרבה מאוד ציניות כלפי הכעס של עצמי. זה סוג של נקמה לתחושות שהרגשתי. דרך אגב, נקמה בריאה אני קוראת לה, כי היא דרך יצירה מוזיקלית. סגירת חשבון בצורה בריאה. איזה כיף שיש מוזיקה לעשות את זה".  

הבן אדם הזה יודע שזה עליו?
"אני לא יודעת אם הוא יודע בכלל שהשיר יצא".

בא לך שהוא יידע?
"תמיד בא לך איפשהו בפנים שהוא ישמע ואולי יבין שזה עליו, אבל גם אם לא, זה בסדר, כי אני מרגישה שאת שלי עשיתי בהוצאה, בפורקן הזה".

לקראת סיום השיחה, שיתפה בתחושותיה לגבי הקריירה שמתפתחת: "בשיא הכנות, אני מאוד פרפקציוניסטית. בהתחלה הרגשתי שהיה איזשהו הייפ ואז הרגשתי שאולי היה קצת דאון, אבל זה באמת לא שבר אותי כי אני ידעתי לאן אני נכנסת. אני מגיעה מעולם מוזיקלי.

"זה פשוט מסע שהוא רכבת, את עולה ויורדת ועולה ויורדת, בחרתי בזה, ידעתי את זה, ואני ממשיכה לעבוד, ונותנת את כל כולי כמובן, וממשיכה הלאה", אמרה. 

האזינו לשיר החדש:

28/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ים גרוניך
ים גרוניך  |  צילום מסך מתוך הקליפ לשירה של גרוניך 'למה לא'
Paris