אראל סג"ל

"האם שופטים הם מעל כולם?"

ח"כ אריאל קלנר על בקשתו לדון בניגודי העניינים של שופטי העליון יצחק עמית ואסתר חיות: "השופטים מכילים על עצמם נורמות סלחניות, אפילו על טבעיות"


חבר הכנסת אריאל קלנר הוציא אתמול (ב') מכתב ליו"ר ועדת החוקה שמחה רוטמן, בו ביקש לכנס את הכנסת בדחיפות על מנת לדון בניגודי העניינים, לדבריו, של שופטי העליון יצחק עמית ואסתר חיות, זאת לאחר חשיפתו של העיתונאי קלמן ליבסקינד ('מעריב') בנדון. ח"כ קלנר שוחח עם אראל סג"ל ויריב אופנהיימר והגיב לדברים.

"כל עוד המציאות היא ששופט מחליט שהכל בסדר ואין שום גוף חיצוני, אנחנו באמת בבעיה", טען. "כל הנושא של ניגוד עניינים בכלל נוצר עבור שופטים, לא עבור מישהו אחר. יכול להיות שר יהיה בניגוד עניינים, אלו דברים שצריכים להיבדק, אך הדבר הכי בסיסי הוא ששופטים ישמרו על נושא של ניגוד עניינים, ופה אנו רואים שהם מכילים על עצמם נורמות סלחניות, אולי אפילו על טבעיות. הם יכולים להתגבר על הדברים הללו. הדבר הזה חמור ביותר".

בהמשך השיחה, ביקש להבהיר: "הטענות שלי הן לא כלפי השופט עמית, אני רואה לבדוק את נציבות הביקורת על השופטים. האם שופטים הם מעל כולם? שום נורמה לא חלה עליהם? אנו רוצים שיהיה פה בית משפט שאפשר יהיה לתת בו אמון. לשופט אסור לעסוק בכל נושא של ניגוד עניינים". 

29/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אריאל קלנר
אריאל קלנר  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris