בן כספית ואריה אלדד

"כנראה שחולדאי בלחץ, אחרת לא היה עושה זאת"

ראש עיריית ת"א ואסף זמיר הודיעו על ריצה משותפת • המועמדת אלוף (מיל') אורנה ברביבאי הגיבה: "אי אפשר לדבר על ערכים ליברלים ולעשות הפוך"


אלוף (מיל') והשרה לשעבר אורנה ברביבאי החליטה להיכנס למירוץ הרשויות המקומיות, ולהתמודד לראשות עיריית תל אביב־יפו בבחירות הקרובות שיתקיימו בסוף חודש אוקטובר, שוחחה עם אריה אלדד ובן כספית ב־103fm והגיבה לידיעה כי ראש העיר המכהן רון חולדאי ויריבו לשעבר אסף זמיר הודיעו על ריצה משותפת. 

לדבריה, "כנראה שחולדאי בלחץ, אחרת הוא לא היה עושה צעד כזה שבעיניי פוגע בו, משום שאתה לא יכול לדבר על ערכים ליברליים ולעשות הפוך. תוציאו מהארכיון מה הם אמרו אחד על השני, תיבהלו".

היא ציינה: "אני מביאה אמת, אני מביאה ניקיון כפיים ואני אומרת 'אני לא רוצה דילים', אני באה בזכות עצמי ואומרת לתל אביבים, 'תשמעו, חולדאי היה ראש עיר טוב בזמנו, בחמש השנים האחרות זה ברח לו. אנו רואים חוסר שליטה בהרבה מאוד היבטים, אנחנו רואים את מצב החינוך שהוא בזליגה. אנחנו רואים חוסר ניהול ואיבוד שליטה על פרויקטי בניה שלא מסונכרנים ולא מנוהלים, אנחנו רואים בעיה בביטחון האישי ובתחושת הבטיחות בעיר, ולכל זה יש פתרונות. בשנים האחרונות יש הגירה שלילית של צעירים, ואני אומרת לכם - במבחן הזה צריך לראות איך אנחנו עוצרים את ההגירה הזאת".

עוד הבהירה כי "זו לא תחרות בתוך המחנה. אם זה נחשב פיצול כוחות? כשאנחנו רואים שיש פה טריק שבמקום להגיד 'מיציתי', אני אתחבר לזמיר, והבוחרים לא ידעו להגיד אם הם בוחרים לחולדאי ומקבלים את זמיר, כל הדבר הזה הוא באמת אנטי ליברלי ועומד בסתירה להצהרות ולחשיבות הליברליות, ולכן זה לא פיצול. זו אמירה שהגיע הזמן למנהיגות אחרת בתל אביב, ואני מביאה איתי גם את הערכים הליברליים, גם את הנחישות שנלחמתי בכנסת, גם ניסיון כשרה, בוודאי ניסיון שהבאתי מהמטה הכללי, אם כל זה לא מצדיק את העניין, אז אני לא יודעת מה כן".

"אני האחרונה שאסתום פיות למנהל בית ספר שרוצה לעודד חשיבה"

בהמשך, אריה תהה: "לו את ראש עריית תל אביב, וזאב דגני קורא לצעירים לא להתגייס, הוא ראש גימנסיה אצלך?", וברביבאי מיד השיבה: "אני חושבת שבמאבק הזה על ליבליות, נוצר מצב כל כך קיצוני שבו כל אזרח תל אביב מרגיש מאוים מהשלטון המרכזי והמשמעות היא לאפשר תכנים ליברלים וההבנה שנכון ליצר שיח שבמקומות אחרים לא קיים. אני לא קוראת לנוער לא להתגייס אבל אני חושבת שאם מתקיים שיח בבית הספר שבו אומרים לצעירים לחשוב, ו'תראו מה המשמעות ומה הם האתגרים'. אני האחרונה שאסתום פיות למנהל בית ספר שרוצה לעודד חשיבה. אני גם הראשונה שחושבת שכן צריך להתגייס לצבא, אבל אני הייתי מאפשרת את השיח שבו שואלים את עצמינו מה המשמעות של שוויון כשהממשלה אומרת לא לשוויון. זה שיח לגיטימי בעת הזאת".

באשר למצבה בסקרים, אמרה: "בערוץ 12 היה סקר שמוכיח בעליל שאנחנו מאבק ראש בראש, אני משוכנעת שזה רק הצטמצם. כי כשהוא פורסם, אני עוד לא התחלתי את הקמפיין. ואתה יודע מה, אני לא צריכה סקרים, אני יוצאת לרחוב, אני שומעת אנשים, אני מקבלת חיבוק מאוד גודל והכרה בזה שאפשר לעשות את הדברים אחרת, ובשביל זה אני כאן".

עריכה: נויה חסון 

29/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אורנה ברביבאי
אורנה ברביבאי  |  צילום: עוז שכטר
Paris