מעיין אדם

"זה כמו תפילה בשבילי"

הזמרת האגדית ירדנה ארזי הוציאה סינגל חדש בשם 'ימים (הלבנה)' שהולחן על ידי היוצר המוכשר עמיר בניון • עוד שיתפה על התלמידה שהייתה


האישה והאגדה ירדנה ארזי, החלה את דרכה בלהקת הנחל, נבחרה לזמרת העשור, שוחחה עם מעיין אדם, שיתפה איזה סוג של תלמידה הייתה ועל הסינגל המרגש שהלחין לה עמיר בניון. 

בתחילה שיתפה ארזי למעיין איזו תלמידה היא הייתה וסיפרה: "אני זוכרת שהיו לי בעיות קשב וריכוז, הראש שלי עף, רצה לחשוב מחשבות ולא להיאנס על ידי מה שאומרים לי, אני זוכרת את הפה של המורה שלי זז ואני עפה לי למחשבות. זה היה המצב רוב הזמן. הנשמה שלי הייתה חופשית, ובכל זאת סיימתי שמינית".

בהמשך סיפרה למעיין על הסינגל החדש שלה שהולחן עבורה על ידי היוצר המוכשר עמיר בניון בשם 'ימים (הלבנה)'. ותיארה את תהליך הלידה של השיר: "עמיר בניון ואני מיוצגים באותו משרד, 'פיסטוק אמנים', ואודי דבוש, האמרגן שלו ושלי, פשוט קשר ביננו. ועמיר אמר שאת השיר הזה הוא כתב והלחין אבל הוא רצה שאני אבצע אותו. תמיד כשאני מקבלת שיר, קודם כל זה הטקסט. ואני ישר התחברתי לטקסט. יש כאן סוג של חשבון נפש בשיר הזה. ואל הדבר הזה נקשרתי. זה סוג של תפילה".

כשמעיין שאלה האם היא עדיין מתרגשת מיציאת סינגל חדש לאחר שנות עשייה כה ענפות ורבות, השיבה ארזי כי "ברור. אני דרוכה. שום דבר לא מובן מאליו. אתה כל פעם צריך להוכיח את עצמך מחדש. ויוצאים כל כך הרבה שירים כל יום, זה מקצוע לא מומלץ".

עוד הוסיפה: "זו הסיבה שכשאנשים באים אלי והם חולמים, אפילו הבת שלי. החלום שלי היה הוא שהיא לא תידבק בחיידק הזה ולמזלי זה ממש לא היה בראש שלה. אנשים שאני אוהבת - אל תתקרבו למקצוע הזה, זה לא מקצוע מומלץ".

עריכה: עינב אורגד

01/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ירדנה ארזי
ירדנה ארזי  |  צילום: גרשון אלינסון/פלאש90
Paris