מיכל דליות

פרצה קוראת לגנב

המאזינה שטחה בפני מיכל סוגיה המטרידה אותה מאוד - ביתה בת התשע וחצי נטלה מספר פעמים שטרות כסף מארנקה • מיכל הבהירה כי יש להרחיק את הפיתוי


המאזינה שטחה בפני מיכל נושא שתסכל אותה במיוחד: ביתה בת ה- 9 וחצי נטלה ללא רשות שטרות מארנקה. לדבריה, האירוע חזר על עצמו שלוש פעמים. "היא הולכת לקיוסק וקונה לעצמה, לחברות שלה ואפילו לנו, ואנחנו חושבים שזה מדמי הכיס שלה, את שלושת הפעמים האלו תפסנו כי הבנו שזה לא תואם לדמי כיס שיש לה", שיתפה המאזינה.

עוד המשיכה לשתף: "דיברנו אתה וזה דרש ממני שליטה עצמית מטורפת, לקחתי את זה קשה כמו סוג של כישלון עם עצמי ושוחחנו אתה ובשורה האחרונה הסברנו לה שהכסף הזה מיועד לכספים של הבית. חשוב לציין שאין בעיה - כשהיא מבקשת כסף היא מקבלת. בפעם השנייה שזה קרה אני דיברתי אתה ואחרי זה היא הלכה לחדר וכתבה מכתב שבו היא ממש מתנצלת וכאב לי והיא רשמה לי 'אני מתנצלת זה היה חזק ממני, תעזרי לי'". 

"מה אני אעשה אתכם ההורים המודרניים שלא יודעים להיות תקיפים? מדובר על זה שלא גונבים, שלא לוקחים משהו שהוא לא שלי", הזדעקה מיכל לכשסיימה המאזינה.

"ילדים גונבים", הבהירה מיכל בנחרצות והסבירה כי "ילדים בני שלוש, ארבע וחמש לוקחים את האוטו של החבר, ילדים עושים מה שילדים עושים. יכול להיות שהיא רצתה נורא דברי מתיקה כי בבית היו הגבלות, יכול להיות שהיא בקטע חברתי מאוד חזק והיא רצתה לעשות רושם על החברות, כל כך הרבה סיבות יכולות להיות שאולי היינו מגלים אותם אם היינו יושבים ויורדים לעומק העניין".

בהמשך ייעצה למאזינה להרחיק את מקור הפיתוי ואמרה: "אני רוצה להגיע למצב שבו הילדה לא תיקח דברים שלא שלה. לכן דבר ראשון - פרצה קוראת לגנב. ברגע שהיא אמרה 'תעזרי לי', היא לא מצליחה לעמוד בפיתוי. הדבר הראשון זה לא לייצר פרצות. הארנק שלך ושל בעלך צריך להיות במקומות שהא לא יהווה פיתוי לילדה". 

האמור באייטם זה מבטא את הדעה האישית של השדר/ת והוא אינו מובא כתחליף לקבלת ייעוץ פרטני מבעל מקצוע המתמחה בתחום, ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה ושימוש שנעשים על בסיס התכנים המופיעים באייטם הינה באחריות המשתמש/ת בלבד.
01/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גניבה - אילוסטרציה
גניבה - אילוסטרציה  |  צילום: Ingram Images
Paris