רבקה מיכאלי

"לדבר על המוות בצורה יותר קלילה"

בשנתיים האחרונות מועלה ב'צוותא' מחזמר 'הסוף', שמציג את המוות כחלק מהחיים של כולנו, וזכה לפרסים ואהדה רבה • היוצרים והשחקנים האהובים שיתפו


ב'צוותא' מוצג בימים אלה מחזמר חדש בשם 'הסוף', שהפך לקאלט - הצגה שזכתה בפרס 'הצגת השנה' בטקס 'קיפוד הזהב' ב־2021. בשיחה עם רבקה מיכאלי ב־103fm, יוצרי ההצגה גיא וינטרוב, אלעד טל והשחקנים ג'וי ריגר ואבי דנגור, סיפרו על ההצגה המיוחדת וזוכת הפרסים.

הם סיפרו: "את האלבום הוצאנו לפנו חצי שנה, עבדנו עליו עוד הרבה לפני כן. זה כל פעם מפתיע אותנו מחדש, אבל אנשים באים כבר פעם שלישית ורביעית ורוצים לראות את כל הקאסטים". 

רבקה מיכאלי חשפה כי נפעמה מתפקידה של ג'וי ריגר, שמגלמת בחורה ששגונית, עם מחשבות אובדניות, והשחקנית סיפרה: "בגלל שזו דמות כזאת מצחיקה, היא כוכבנית כזאת מצחיקה וגדולה מהחיים, ואני עושה ממנה קצת בלגן. אני עושה בכל פעם אלתורים, אני גם לא יודעת מה יהיה עד שזה קורה". 

על עלילת ההצגה, בה מביאים את נושא המוות לקדמת הבמה, ובהומור, אמרה ריגר: "אני חושבת שזה הקטע של ההצגה, לדבר על המוות בצורה יותר קלילה, בצורה יותר מצחיקה, אולי קצת קומית, באיזה שהוא מקום להסתכל על זה כחלק מהחיים". 

בהמשך, דנגור סיפר על תפקידו בתור מלאך המוות, שמחפש הצלה מייעודו: "אני מחפש מישהו שיגאל אותי מהתפקיד שלי בתור מלאך המוות, שיהיו חיי נצח ואני אוכל לפרוש, ואני מוצא את המדען המוזר בתקווה שהוא יציל אותי ואני אוכל לצאת לחופשי. אני מגיע אליו פתאום והוא חושב שאני פורץ הביתה". 

לבסוף, טל סיכם: "זה פשוט כיף ענק זה עדיין קורה, סגרנו שנתיים בהצגה חגיגית, מקווים להמשיך, אנחנו גם סופרים את ההצגות לקראת הצגת ה־100 שנעשה הצגה חגיגית. מאחלים לעצמנו שזה ימשיך".

01/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רבקה מיכאלי
רבקה מיכאלי  |  צילום: 103fm
Paris