אודי סגל וענת דוידוב

"אם השוטרים היו רוצים להרוג את המתפרעים, היו הורגים"

סגן המפכ"ל ומפקד מחוז ת"א לשעבר ניצב בדימוס שחר איילון על העימותים האלימים בדרום ת"א: "יש לנו עצימת עיניים של כולנו כבר 20 שנה"


לאחר מספר שעות של הפגנה אלימה מכיוונם של תומכי ומתנגדי המשטר האריתראי, השיגו שוטרי משטרת ישראל את השקט לרחובות דרום תל אביב, בין היתר באמצעות שימוש באש חיה. ניצב בדימוס שחר איילון, לשעבר סגן המפכ"ל ומפקד מחוז תל אביב, הגיב לדברים.

"יש כאן עצימת עיניים של כולנו כבר 20 שנה, אפילו למעלה מכך. יש לנו כאן אלפי אנשים שקופים שעובדים אצלנו וכל יום אנחנו רואים אותם ברחוב, בגינון, בניקיון ובכל עבודה אפשרית - בסופו של דבר, אנחנו מגלים פתאום שמאחורי המציאות הזאת שאנחנו לא רואים אותה, יש להם דברים נוספים של פוליטיקה פנימית ושל שלטון ושל מצוקות שלהם שהם מביאים איתם", הסביר.

כשנשאל האם המשטרה נכשלה בטיפול האירוע, השיב: "יכול להיות שכן, יתחקרו את האירוע ויכול להיות שאפשר להיערך לזה טוב יותר, אבל התגובה הזאת כשיש סכנה לחיי השוטר עצמו והם לא רואים בעיניים, הייתה מאוד אגרסיבית, חזקה וברורה. אני חושב שהם חיסלו את האירוע הזה תוך כמה שעות. בסופו של דבר, השוטרים כיוונו לרגליים כי אם היו באמת רוצים להרוג את המתפרעים שם, הם היו עושים זאת".

לסיום, ביקש להבהיר: "אנחנו צריכים להפסיק להתעלם מהשקיפות הזאת. צריך לטפל בדבר. אולי אחד הגורמים שמשמש דוגמה לאנושיות ואכפתיות זה ראש עיריית תל אביב רון חולדאי. הוא השקיע שם המון כסף במשך המון שנים - הוא לא הצליח להסדיר את העניין לבד, אבל הוא עשה המון. הוא ראה את האנשים האלה והשקיע בהם בחינוך ובאמצעים אחרים, אבל זאת בעיה בכל העולם המערבי".

עריכה: דוד זבולוני

03/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


זירת ההפגנה בדרום ת"א
זירת ההפגנה בדרום ת"א  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris