יש דין, אין דיין?

צמד המגישים על סערת יו"ר יד ושם דני דיין והזמרת קרן פלס • מגל: "מי שאחראית על המינויים היא הממשלה" • לוינסון: "הסיפור סביר"


את שעת התוכנית השנייה, פתחו ינון מגל וחיים לוינסון, איך לא, בבחינת טיב היחסים העקלקלים ביניהם. "יש מעל 100 ציוצים בפיד שלך עליי", אימת מגל את הנתונים המרעישים עם ידידו לאולפן.

מיד אחרי, שבו לסוגיית החינוך הפרטי בה עסקו בתום השעה הראשונה. "אני חושב שמוסדות חינוך פרטיים זה דבר לא טוב", הבהיר לוינסון. "מערכת החינוך הציבורית צריכה להיות טובה, אחרת נהיה כמו באמריקה. אני אכן קומוניסט ואני אכן סוציאליסט". "בינתיים ילדים מהשכונה שלך לומדים עם הילדים שלי", השיב ינון. "כשתשלח את הילדים שלך לתיכון, זה יהיה עם הילדים מצפון תל אביב. אתה גזען". 

על רקע המהומות בדרום תל אביב, אמר חיים: "מה קורה עם הכסף של דרום תל אביב? מה עם שיקום דרום תל אביב? אין לכם מושג, הממשלה הכי כושלת בהיסטוריה". "אתה נותן עצות לאנשים ומבקר אנשים, ואומר להם איך צריך לנהל", התייחס חברו להתבטאויות. "טיפה צניעות, לא ניהלת כלום בחייך, אפילו במסגרת הצבא לא עמדת יותר מחצי שעה. לפני שאתה אומר על נתניהו שהוא האפס הגדול מכולם - אתה פתטי. הממשלה ניסתה לעשות לא מעט חוקים בעניין ובג"ץ פסל אותם, על זה אין עוררין. אני מקווה שעכשיו יעשו מעשה". 

על סערת יו"ר יד ושם דני דיין והזמרת קרן פלס על רקע התבטאויותיה נגד הממשלה, אמר: "לא ברור מי סיפר את הסיפור. פה אין אף אחד. גם אם כן החליטו לפטר אותו, פתאום אתם דואגים לו. דני דיין עומד בראש מוסד יד ושם, מי שאחראית על המינויים היא הממשלה. זה בסמכותה, ואפשר להירגע". "אני בעד שתחליפו את כולם במאי גולן", אמר לוינסון. "מהיכרותי עם כמה שקיש סמרטוט ועם כמה שכל שרי הליכוד עסוקים בלהתחנף למשפחה, הסיפור סביר". 

03/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל וחיים לוינסון
ינון מגל וחיים לוינסון  |  צילום: 103fm
Paris