ינון מגל ובן כספית

"שופטי בג"ץ לא יכולים לומר שידיהם לא שפכו את הדם"

ינון הפנה אצבע מאשימה כלפי בג"ץ בשל פרוץ העימותים בין תומכי למתנגדי המשטר האריתראי • חיים: "מאפריל 2018, באילו צעדים נקטה הממשלה?"


כמדי יום ראשון, שבו ינון מגל וחיים לוינסון אל עמדת השידור ואולפן התחנה, וסקרו יחדיו את ענייני דיומא בזירה המדינית והפוליטית. בפתח הדברים, התייחסו השניים להפגנות רחבות ההיקף אתמול (ש') של תומכי ומתנגדי המשטר האריתראי. 

"השמאל, בהובלת בג"ץ, ארגנתם לנו סופ"ש נפלא בדרום תל אביב", טען ינון. "במשך שנים הממשלות ניסו לפתור את הבעיה עם המסתננים, ובג"ץ תקע להם מקלות בגלגלים. אין סוף חוקים שבג"ץ פסל, וזו רק ההתחלה. עוד לא התחלנו לגרד את האירוע. הם רבים ביניהם, כשהם יתהפכו עלינו אנשים יתחילו להבין לאיזה ברוך נכנסנו". 

עוד תיאר, כי: "שופטי בג"ץ לא יכולים לומר שידיהם לא שפכו את הדם. יש שוטר עם חשש לנזק מוחי מהאירוע. יש פה קטע כל השנים להיכנס במשטרה, ואחר כך מתפלאים שאין משטרה. כל הכבוד לשוטרים שהם מגנים עלינו. אני באופן קבוע נותן גיבוי למשטרה לעשות צדק, גם בסיפור של אהוביה סנדק ז"ל. יצאתי נגד הבייס. מעצבן אותי שלא נותנים גיבוי לשוטרים. אין לכם גבולות".  

"מאז שנתניהו ביטל את מתווה האו"ם בשנת 2018, מה הממשלה עשתה כדי לקדם את הנושא?", השיב חיים בשאלה. "אין לך מושג על מה אתה מדבר. מאפריל 2018, באילו צעדים נקטה הממשלה? באת מאוד עצבני, זה לא עושה עליי רושם. אותי זה לא מרשים". 

על דבריו של מגל ב'ערוץ 14' שעוררו סערה, אמר: "אתם מנסים לעשות אותי יגאל עמיר, הבעיה היא איפה שאמרתי את הדברים. שם אסור להגיד. אין לך טיפת יושרה? זה פשוט לא ייאמן. לא הפסקת לצייץ עליי עוד לפני שהגשת איתי". "אני נורא מצטער שלא האזנתי לכל רגע ורגע, גם ב'הפטריוטים אני לא צופה", הבהיר חברו. 

03/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל
ינון מגל  |  צילום: 103fm
Paris