ינון מגל ובן כספית

"לא יודע מי עוד מוכן להיות שוטר במדינה הזו"

אתם לא מדמיינים, בן כספית וינון מגל הציגו עמדה אחידה סביב היחס כלפי שוטרי משטרת ישראל • מגל: "אנשים רוצים פה משטרה חזקה"


כמדי יום שבו בן כספית וינון מגל אל האולפן וסקרו יחדיו את ענייני דיומא בזירה המדינית והפוליטית. בפתח התוכנית סיפר מגל כי לא הצליח לישון טוב בלילה, "וכולם צריכים לסבול?", שאל כספית בתגובה. מגל המשיך לדבר על הקשר שלו עם אלוהים, ובדק כמה מחבריו בצה"ל חזרו בתשובה או החלו להתקרב ליהדות.

כספית ביקש לספר על ספר שחיכה לו במערכת, והצליח לרגש אותו: "התקלה שלו הוא שהספר צהוב. אבי לניר מבחינתי זה אחד הגיבורים הישראליים. הסורים עינו אותו למוות, והוא לא אמר כלום. הוא היה שותף סוד. כששאלו אותו לאיזה קברי צדיקים הוא ממליץ לעלות אמר שלקברים בהר הרצל".

השיח קיבל גוון אחר כשמגל זעם על היחס של חברת הכנסת לזימי בטוויטר, ופנה לכספית: "התפלאתי שלא הצטרפת לחגיגות המימונה על הגב של ינון מגל. בן, הפתעת אותי שלא הצטרפת. מה אני אגיד לך? היא התחילה, היא דיברה מטונף, שקרי, מזוהם, ומתחת לחגורה". 

עוד הוסיף: "מה הקטע? לגיטימי שהיא תקרא לי מטרידן? יש לי גושפנקה שאני לא מטרידן. אז אני קראתי לה מכוערת. אני יודע שזה לא בסדר, אבל אם מישהו מכניס לי אגרוף לפרצוף, אני אכניס לו אגרוף לפרצוף. מה זה? זו עילה לתביעה הדבר הזה". כספית האזין לו ברוב קשב, ואמר: "ברור לכולם שכל התופעה הזו שנקראת ינון מגל היא בגלל אותה הטראומה שאתה סוחב. אני במקומך לא הייתי חוזר לזה, לא הייתי חוזר לקלשון".

 "למה בהתנתקות הם לא הגנו על אוכלוסייה מוחלשת?"

חשבתם שפה זה נגמר? כדאי שתחשבו שוב. כספית ומגל התייחסו לעניין המשילות. מגל ביקש להדגיש שזה נכון שיש פה בעיה של משילות, והסביר: "יש פה הזנחה של הרבה מאוד שנים. הסטגנציה שהממשלה נכנסה אליה זה אחרי שבג"ץ תקע אותה פעם אחר פעם. זה לא בסדר. אתה צודק לגבי הביקורות כלפי נתניהו". כספית בתגובה: "נתניהו קורא לזה מתווה האו"ם, אבל זה לא מתווה האו"ם זה המתווה שלו". כספית טען כי תפקיד בג"ץ לתמוך באוכלוסיות המוחלשות, ומגל הגיב לדברים ואמר: "למה בהתנתקות הם לא הגנו על אוכלוסייה מוחלשת?".

הצמד המשיכו לדון בפרעות האריתראים, ואילו מגל זעם על דבריה של חברת הכנסת לזימי לאחר שזו טענה כי על המשטרה לא לפתוח באש בזמן ההפגנות, והעבירה ביקורות חריפה על המשטרה. "רק פה יכול להיות חבר כנסת שיכול לבוא בטענות לשוטרים שמסכנים את חייהם", אמר מגל. "לא יודע מי עוד מוכן להיות שוטר במדינה הזו", טען כספית. "אנשים רוצים פה משטרה חזקה", סיכם מגל. 

04/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בן כספית
בן כספית  |  צילום: 103fm
Paris