אראל סג"ל

"אם אתם מחליטים להרוס, שזה יהיה אצל כולם"

השר יצחק וסרלאוף על ההחלטה להרוס את המצפה לזכר רנה שנרב ז"ל שנבנה ביצהר: "יש אכיפה בררנית, גם לערבים שבונים, אני מצפה שיהרסו"


המינהל האזרחי הרס היום (ב') את המצפה לזכר רנה שנרב ז"ל ביצהר, זאת כחלק מאכיפת החוק, כי מדובר בשטח לא חוקי. השר יצחק וסרלאוף (עוצמה יהודית) שוחח על כך עם אראל סג"ל ודוד ורטהיים ב-103fm.

לדבריו, "אני לא מקבל שום דבר כזה, וודאי שאני טוען שיש אכיפה בררנית בכל סוגיית הבניה הלא חוקית. ואני דורש אכיפה שוויונית. אם אתם מחליטים להרוס, אז שזה יהיה אצל כולם, אצל כל המגזרים, גם ערבים שבונים – אני אצפה שיהרסו. הייתי בעלי זהב בסיור לפני חצי שנה והראו לי שהמנהל האזרחי לא אוכף בניה בלתי חוקית של ערבים, זה צירפון שהופך להיות קרוואן, שהופך להיות כמה קרוואנים, שהופכים להיות יישוב קטן. את הדברים הללו צריך למגר".

"אם שילטון החוק חשוב לנו. אני לא מקבל את מדיניות ההכלה הזאת של 'אל תפריעו להם כי אחרת הם יתפרעו', כולנו שווים בפני החוק, וככה אנחנו צריכים להתייחס לזה", אמר וסרלאוף.

במהלך השיחה, גם הגיב להנחיית השר בן גביר לצמצם את ביקורי המשפחות של האסירים הביטחוניים, זאת חרף התנגדות מערכת הביטחון והודעת לשכת ראש הממשלה כי עוד לא התקבלה החלטה בנושא. "השב"כ וראשי מערכת הביטחון חיים בקונספציה. אנחנו נבחרנו כדי לממש את המדיניות שלנו, בין היתר להפסיק את קייטנת המחבלים בבתי הכלא", טען.

"לפני שמדברים על המסתננים צריך לעזור לתושבים"

בהמשך, השר וסרלאוף גם התייחס לקריאות של תושבים נגד בן גביר כשהגיע אתמול לסיור בדרום תל אביב. הוא טען כי היו במקום קריאות לכאן ולכאן, וכי הוא מבין את מצבם של התושבים בשכונה שמתמודדים בקושי רב עם הקשיים. וסרלאוף, שעד לא מזמן התגורר בדרום תל אביב, הציג למגישים את החוויה שלו במקום: "הקמתי שם מוסדות וסייעתי למשפחות נזקקות ובמצוקה. אני יודע את התלונות. לפני שמדברים על המסתננים צריך לעזור לתושבים. ליווי של אזרחים מבוגרים, להביא ניידת מיצוי זכויות, אני לא צריך את העירייה - יש דברים שהממשלה יכולה לעשות לעשות". 

כשנשאל למה עזב את דרום תל אביב, סיפר: "אם זה היה תלוי בי הייתי נשאר בדרום ת"א, אין שם הפגנות. אלא שיש לי אילוצים משפחתיים אישיים, אני צריך לגור בדרום ת"א בשבילי. גדלתי בירושלים ובכל זאת בחרתי לקבוע שם את מקומי מתוך שליחות. עברתי לצפון תל אביב מסיבות משפחתיות שקשורות לילדיי. אני לא רוצה להרחיב". 

הוא גם התייחס לעניין ההתנתקות, והשלכותיו על מצבנו הביטחוני: "מאיפה אתה מביא את זה שההתנתקות הייתה טובה לביטחון? כשאני רואה טילים שעפים על מרכז הארץ. קיבלנו טרור. אתה מספר לי שזה היה טוב לביטחון. אני יוצא מכליי, כי זה לא הגיוני". 

השר סיפר שמאז שהוא עבר לצפון תל אביב הוא מתמודד עם הפגנות ומחאות סביב ביתו: "באתי למפגינים למטה ואמרתי להם אני בעד ההפגנות, מי שרוצה להפגין בגדרי החוק מוזמן להפגין נגדי. אין לי שום בעיה עם ההפגנות תיארתי לך מציאות כזו של ירידה לחיים של אנשים פרטיים. יש בו מימד של צביעות שאנשים באים ואמרים לי אתה בעל הדעות החשוכות לא תכנס לשכונה הליברלית המכילה, הדמוקרטית שלנו כל זמן שאתה לא בדעה שלנו".

"אני גר במקום ולא מנסה לשנות אורח חיים של אנשים, מה שאדם עושה בביתו זו זכותו. ההפך הוא הנכון, אני מכבד כל אדם, לא משנה מה הנטיות המיניות שלו או הדעה שלו ואפילו לא המוצא שלו. יש דבר הנקרא 'אנושיות' וזה לכבד כל אדם באשר הוא אדם", הבהיר. 

עוד הוסיף: "אני משלם את המחיר, אני מודע לזה שכשר יש מחירים שאני משלם בוודאי בתקופה שאנחנו מעבירים את הרפורמה המשפטית. וועד הבניין שחלקו מפגין נגדי התנגד לכך שתהיה אבטחה סביבי, כי זה מה שצריך והם סרבו לשתף כל פעולה עם האבטחה. זה אומר שאין מצלמות בחזית הבניין בלובי, הם לא מוכנים שיהיה שומר בכניסה למרות שאמרו להם שהוא ישרת את כל דיירי הבניין בחינם. זה כבר הרבה מעבר להפגנה. בסופו של דבר במי הם פוגעים? במאבטחים שלי שלא יכולים לשבת עם מזגן או שלא יכול להיות להם מקרר עם מים קרים".

04/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יצחק וסרלאוף
יצחק וסרלאוף  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris