ינון מגל ובן כספית

"הפשרה הזו לא לוקחת אותנו קדימה"

ח"כ אביחי בוארון (הליכוד) התבטא נגד הצעת הנשיא למתווה הפשרה באשר לרפורמה: "יש הנצחה של המצב הקיים, בנפש שלי אני לא יכול לחיות עם הדבר הזה"


נשיא המדינה הציע מתווה נוסף לפשרת הרפורמה שמצידו של רה"מ הביעו הסכמה להוצאתו אל הפועל, אך הביקורת לא אחרה לבוא וקולות אחרים במפלגת הליכוד ובקואליציה הביעו את התנגדותם למתווה. 

אחת מהן היא ח"כ טלי גוטליב שהתבטאה בחריפות כלפי ראש הממשלה נתניהו. לדבריה של גוטליב בתוכנית 'שבע תשע' שאמרה 'נתניהו משחק על הראש של לוין', לדברים התייחס ח"כ אביחי בוארון (הליכוד) בשיחה עם ינון ובן. "אני לא שותף להערכותיה ולאמירות של חברתי הבאמת טובה טלי גוטליב, אני חושב שראש הממשלה מקדם את האינטרס הישראלי מתוך ראייה רחבה של כלל הצרכים", אמר, והסביר: "אנחנו נמצאים במתח אדיר בין שני קטבים בעם ישראל, ויחד עם הוצאת מחנה שלם לחירות, הועדה לבחירת שופטים בפשרה שמדברים עליה עכשיו היא הנצחת מצב קיים שבו לרוב הציבור בישראל והכנסת יש מקסימום זכות וטו על הצבעות הוועדה לבחירת שופטים. יחד עם זה, יש פה מערכת חברתית סולידרית אזרחית שצריך לקיים אותה. אני חושב שראש הממשלה נמצא בפוזיציה ומקדם את זה בהבנה".

באשר למתווה הפשרה טען: "לא מכיר את כל הפרטים של המתווה, רק את מה שפורסם. על פי שפורסם יש פה מעין הנצחה של המצב הקיים. בנפש שלי, באינטואיציה שלי, אני לא יכול לחיות עם הדבר הזה. עם מצב שהמחנה הלאומי בשלטון יש זו זכות וטו על הועדה למינוי שופטים, וזה המקסימום שלו. וכשהוא באופוזיציה, המחנה השני יכול לבחור את מי שהוא רוצה".

"אני מאמין בערך במשחק הקבוצתי ולא שכל אחד עושה מה ליבו חפץ"

עוד ציין כי "אנחנו יודעים שמערכת המשפט, בצורה מסורתית, כל חמשת אצבעותיה בוועדה למינוי שופטים, באופן מסורתי נמנים על המחנה הליברלי במדינת ישראל, למעט תקופה קצרה ששרת המשפטים ידעה, או התמזל מזלה, והיא ידעה לנצל פעילות פוליטית מסוימת מול לשכת עורכי הדין. ככלל, כל חמשת האצבעות האלה נוטות שמאלה אל המחנה הליברלי. בסופו של דבר, מה שאנחנו מבקשים, אתם רוצים משפטנים? גם אנחנו רוצים משפטנים. חצי חצי, שלשני חלקי העם יהיה משקל שווה באצבעות בוועדה למינוי שופטים, זה מתווה שהוא מאוזן".

לאחר התנגדותו לפשרה, הוסיף: "אני שחקן קבוצתי, ככל שאני חלק מהליכוד אני מחויב לעמדת הסיעה וראש הממשלה. אם אני אשאל בחדר מה עמדתי, אני אגיד שהפשרה הזאת לא לוקחת אותנו קדימה. אבל בסופו של דבר אני שחקן קבוצתי. אני מאמין בערך במשחק הקבוצתי ולא שכל אחד עושה מה ליבו חפץ. בסוף לא בחרו באביחי בוארון, בחרו בסיעת הליכוד, זו המשמעות של מפלגה ושל קואליציה".

עריכה: נויה חסון 

05/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ח"כ אביחי בוארון
ח"כ אביחי בוארון  |  צילום: נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת
Paris