איפה הכסף
עם ענת דוידוב

בת 4 הותקפה מינית - מה עשתה המשטרה?

ענת דוידוב פתחה את תוכניתה בהתייחסות למקרה קשה • והעבירה ביקורת כלפי התנהלות המשטרה שלא חקרה את הילדה כי אין לה דוברי יידיש


ילדה בת ארבע מירושלים, משכונה חרדית, הותקפה מינית על פי החשד ע"י פועל הדירה בעיר. הפועל נחקר בחשד לתקיפתה, ושוחרר בתנאים מגבילים.

אביה של הילדה סיפר לי'דיעות אחרונות', שלפני שבועיים אימא שלה ביקשה שהוא יקח איתו את הילדה לעבודה. האב משמש מפקח בנייה בדירה מסוימת. הילדה שנלוותה אליו הסתובבה בדירה, כשפתאום הגיעה לאביה בוכה ורועדת ומפוחדת, בטענה שאחד הפועלים נגע בה באיבר מינה, סטר לה בפנים, תקף אותה מינית בכוח, ואסר עליה לספר לאביה על התקיפה.

הילדה דווקא כן סיפרה והצביעה בוודאות על התוקף. האב רדף אחריו במכוניתו, הזעיק את המשטרה ונסע להגיש תלונה. עד כאן הסיפור. ומכאן מתחילה ההזיה: שבוע שלם לקח למשטרה לאסוף ממצאים מפלילים. והשיא, שלא התאפשר לחקור את הילדה מאחר שהיא דוברת רק יידיש, תרגום לעברית לא יחזיק בבית משפט, ובכלל אין מתורגמן, לדברי משרד הרווחה.

לטענת המשטרה התלונה טופלה מיידית, חקרה את החשוד, גבתה עדויות ותפסה מוצגים רלוונטים מהילדה, והיא אף זומנה לחקירת ילדים באמצעות חוקרי הילדים של משרד הרווחה.

ילדה בת ארבע הותקפה מינית. זה לא עוזב אותך. זה לכל החיים. חסרים דוברי יידיש ועברית מקרב העדה החרדית? ברור שלא! הלו? משטרה? לא תגייסו איזה דובר יידיש לרפואה? אתם מבינים את הביזיון הזה?

05/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


טור אישי של ענת דוידוב
טור אישי של ענת דוידוב  |  צילומים: Ingram Imags, 103fm
Paris